Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javítás és alkatrész árak...

Javítás és alkatrész árak szempontjából melyik az olcsóbb, illetve hogyan rangsorolnátok őket? VW, Skoda, Audi, BMW, Mercédesz?

Figyelt kérdés

Most fogok autót venni, kb 3000 euróm van az "új" autóra, kb 10 éveset fogok venni Németországban. Őszintén szólva arra vagyok a kíváncsi h az itteni válaszok alátámasztják e azt amit taxis és autókereskedő ismerősöktől hallottam.

Később megosztom veletek h ők mit mondtak.



2016. aug. 23. 18:47
 1/4 Mosqu!to ***** válasza:
90%

Hali!


Ha rangsorolni kellene ezt az 5 márkát,akkor ez nálam így nézne ki:


1. Mercedes

2. BMW

3. Audi

4. Volkswagen

5. Skoda


De ezek csak alkatrész árak szerint,ahogy Én gonodlom. Ha a megbízhatóságot is néznénk,akkor párat felcserélnék. És persze az se mindegy,hogy melyik kategóriában hasonlítjuk!


(pl. A4,A6 vagy C,E kategória, mert ha mondjuk egy E46 3er BMW-t néznénk és nem vagy az új alkatrészek híve, akkor azt mindjárt leszedném a második helyről, mert dögivel állnak az E46 hegyek a bontóban kb. minden országban! :) )

2016. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Nekem VW passat b5.5-öm van, 45000 forint hozzá a komplett első futómű, erősített valami újfajta szilentekkel, totál alumínium 8 lengőkar 2 stabilizátor 2 kormányösszekötő és csararjaik. Meister márkájú és a delman.hu-ról rendeltem. Sok az utángyártott Német miőségi alkatrész. Valeo vízpumpa 12000 valami másik boltba. Gugli segít megtalálni a legolcsóbb jót!
2016. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

3000 eur és 10 éveset? Az akkor vagy töröt lesz vagy széthajtott roncs. Ennyiért. Esetleg a Skoda esetében van halvány esély egy normális darabra, de az se 10 éves lesz, hanem kicsit idősebb. Most nem lehurroglak, csak 3000 eur ennyire kevés pénz ahhoz, hogy ezekből 10 éveset vegyél.


A Skodát lenne a legolcsóbb megvenni és szervizelni.

Utána következik a VW, ami kicsit drágább.

A maradlék három már egyenesen felejtős anyagi szempontból.

2016. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Ebből a felsorolásból nekem VW és Audi-m volt most BMW-m van apámnak meg Mercedes-e!


Prémiumokból azért erősen függ a fenntartása attól, hogy most közép vagy felsőkategóriáról beszélünk.


Az én tapasztalatom szerint a legolcsóbb a VW-t fenntartani, az Audi sem vészes a VW-hez képest, a BMW már kicsit nagyobb ugrás, a Mercedes-t meg kb hasonló fenntartani mint a BMW-t.


Viszont ezeknél benne van a hirtelen sunyi hiba, máshogy nem tudom hívni, amikor még jó, még jó, már nem jó és most bele kell tolni 2-300 ezret (jah mert most jöttünk rá, hogy ez típushiba), aztán megint minden happy! Szóval a prémiumot csak akkor ajánlom, ha nem fordulsz le a székről, ha hirtelen ugrik ennyi pénz!

2016. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!