Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motoromat nem használhatnám...

A motoromat nem használhatnám közúton, mit csináljak ha rendőrrel találkozom?

Figyelt kérdés
Van egy cross-endurom (aprilia rx 125), a motornak nincsenek papírjai, jelenleg világítás sincs rajta és jogsim sincs rá még csak B-s jogsim van --> nem használható közúton. Igazából nem is akarom közúton használni, de ahhoz hogy kijussak a földes útra kénytelen vagyok közúton is használni. Ha rendőrrel találkoznék álljak meg vagy meneküljek, nem hiszem hogy eltudna kapni, azért motorral olyan helyen is elmegyek ahol ő nem (falun lakom). Ismerősök már jártak hasonlóan őket nem büntette meg, legfeljebb leeresztette velük a kerekeket. Ti mit csinálnátok a helyemben, esetleg van hasonló tapasztalatok? :) Egyébként nyáron megcsinálom motorra a jogsit és veszek egy rendes motort, de addig így mennék.

2016. aug. 25. 02:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Addig ne használd! Szar a felfogásod! Ha használod remélem elkapnak, jogsid nem lesz és jól megbüntetnek!
2016. aug. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

A közúton tolod a motort, akkor nincs semmi probléma.


Ha meg forgalomra nem engedélyezett motorral a közúton mégy, akkor jó eséllyel elveszik a meglévö jogosítványodat is, és egy ideig nem tehetsz le másikat.


Ha rendörrel találkozol, akkor nem tudsz "elmenekülni", mert ismerik annyira a környéket - meg téged is, hogy eléd tudnak kerülni. Viszont "menekülés" közben okozhatsz jópár balesetet, ami végképp komoly büntetést von maga után.

2016. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
FYI: nem attól lesz közút egy út, hogy le van aszfaltozva. Földesúton úgyanúgy megfoghat a rendőr, ha papírok és alapvető műszaki követelmények nélkül közlekedsz. Csak kevesebb a rendúr földúton. De ha pl balesetet okozol ott (nekimész egy autónak, elütsz egy gyalogost, kárt teszel egy épületben, esetleg egy állatban(!), vagy a természetben, akkor ugyanúgy meg fognak büntetni, mintha az általad közútnak vélt úton használnád papírok nélkül.
2016. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 veterán vas ***** válasza:
100%

A kérdésedből kiderült, tökéletesen tisztában vagy, hogy az ilyen módon való a motorozásért. büntetés jár.

Akkor most mit kell csűrni csavarni?

Gondolod, esetleg valaki megírja a "hogyan motorozz szabálytalanul" alaplépéseit?

2016. aug. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Igazából nem is akarom közúton használni, de ahhoz hogy kijussak a földes útra kénytelen vagyok közúton is használni."


A földes út is közút, kivéve ha kerítéssel, sorompóval, egyéb módon a közforgalom elől el van zárva!

Igazából azt a gépet max. a saját kertedben, vagy zárt pályán szabad használnod.

2016. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Hülyén hangzik, de 125-ös motort még tolni sem lehet megfelelő jogsi nélkül közúton. Itt ez még csak egyik gond lenne, van még nálad néhány, többek közt fogalmi zavar is. A NEM közúton mész és az nincs elzárva a forgalom elől, akkor is kell jogsi. Szóval lényeg az hogy csapassad, a körzeti megbízott úgyse kap el, csak legyen rajtad zárt sisak, vagy maszk, hogy ne ismerjen fel, mert faluhelyen nem lesz nehéz téged utolérni ha nem motorral vagy éppen.
2016. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"125-ös motort még tolni sem lehet megfelelő jogsi nélkül közúton"


Jo sokaig le kellett jonni a valaszert.

Valoban igy van a jelenlegi kresz szerint, ugyanis a motorkerekpart tolo szemely vezetonek minosul.

(A segedmotorkerekptart tolo szemly minosul csak gyalogosnak, de a 125 ccm mar nem smkp.)

2016. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 veterán vas ***** válasza:

"..nem hiszem ,hogy el tudna kapni.."


Nem tudom hol élsz, de valószínű nem láttál még "igazi" motoros rendőrt. ;)

2016. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Elég sok mindentől függ a dolog.


Alapból az a legbiztosabb,ha nem mész vele közúton,vagy ha mégis mész,akkor minél feltűnésmentesebben,kerülve a rendőröket.


Ha meg jön a rendőr,akkor neked kell eldöntened,hogy megállsz neki vagy nem.

Egy cross motorral senki számára nem kihívás otthagyni egy rendőrt,csak kérdés hogy utána mi lesz belőle.

Mert ha felismernek vagy később felismerik a motort az udvaron,akkor ők se feltétlen a hivatalos úton fognak eljárni.


Mérlegelj és dönts te magad.

2016. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Derengett valami hogy a földes út is lehet közút, de most már ezt is tudom, habár azért a környéken földes úton még soha nem láttam rendőrt, :D pedig egy ideje járom a környéket. Tolni biztos nem fogom, főleg hogy mint ki is derült azt se lehet. :D Motoros rendőrt nem hogy a környéken nem láttam még Magyarországon sem (tudom hogy vannak). A helyi rendőrnek sima opel corsája van, amivel nem valószínű hogy eltud kapni, ne ilyen sima földes utakat képzeljetek el, hanem gödrös néhol sáros, homokos utat. Ezzel a motorral ha muszáj akár szántóföldön is tudok menni. Kérdésem arra vonatkozik hogy hogyan úszhatom meg a büntetést: 1. Megállok és bízom a jóindulatában (azt mondják jó fej a helyi rendőr, többeket is elengedett már) 2. Menekülök, szerintem ez a biztos.
2016. aug. 25. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!