Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motoromat nem használhatnám...

A motoromat nem használhatnám közúton, mit csináljak ha rendőrrel találkozom?

Figyelt kérdés
Van egy cross-endurom (aprilia rx 125), a motornak nincsenek papírjai, jelenleg világítás sincs rajta és jogsim sincs rá még csak B-s jogsim van --> nem használható közúton. Igazából nem is akarom közúton használni, de ahhoz hogy kijussak a földes útra kénytelen vagyok közúton is használni. Ha rendőrrel találkoznék álljak meg vagy meneküljek, nem hiszem hogy eltudna kapni, azért motorral olyan helyen is elmegyek ahol ő nem (falun lakom). Ismerősök már jártak hasonlóan őket nem büntette meg, legfeljebb leeresztette velük a kerekeket. Ti mit csinálnátok a helyemben, esetleg van hasonló tapasztalatok? :) Egyébként nyáron megcsinálom motorra a jogsit és veszek egy rendes motort, de addig így mennék.

2016. aug. 25. 02:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azert vedd figylembe, hogy falun azert ismerik egymast az emberek. Oke, meglepsze a rendor elol. Aztan mire hazaersz lehet ott fognak allni a hazatok elott.
2016. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ezt is figyelembe kell vennem.
2016. aug. 25. 13:50
 13/18 anonim ***** válasza:
26%
Ha tudsz motorozni a büdös életbe el nem kap téged egy járőrautó. Menekülj az a legolcsóbb :D
2016. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én ott kezdeném, hogy a motornak nincsenek papírjai. Csak nem lopott?

Világítás sincs rajta. Hát, ez elég feltűnő, úgyhogy ha meglát rendőr, rögtön kiszúrja.

Jogsid nincs, de nyáron megcsinálod. A nyár egy hét múlva véget ér, tudsz róla?

Az autós jogsidat búcsúban lőtted? Mert azt se tudod, hogy a földúton ugyanúgy kell a vezetéshez jogsi, ahogyan azt már előttem leírták.

2016. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A motort így vettem, papírok nélkül, papírral (már ha van éppen eladó papírral) sokkal drágább, én pedig csak földes útra és kicsit cross pályázni vettem, hogy amíg nincs több pénzem egy a szabályoknak megfelelő motorra és jogsira, addig is legyen motorom. A világítást megfogom csinálni. A nyarat nyilván nem az ideire értettem. :) Hát valóban nem emlékeztem egyértelműen arra hogy kell-e jogsi földes útra vagy sem, de szerintem te se tudod szóról-szóra a kresz-t, ahogyan a legtöbb jogsival rendelkező ember sem, hacsak nem vagy oktató. ;)
2016. aug. 25. 15:07
 16/18 anonim ***** válasza:
40%
Rendszámtábla tartót leveszed valahogy diszkréten. Aztán az RX125-s matricát leszeded, aztán felraksz egy RX50-st aztán mehetsz :D Ja meg kötsz rá egy kötelezőt...
2016. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az előző tulaj is mesélte hogy használta így, de egyszer beküldték ellenőrzésre. Viszonylag könnyen elintézte, egy 10 ezressel segített dönteni a motor köbcentijéről :D
2016. szept. 2. 21:41
 18/18 anonim ***** válasza:
Aztán, ha tolod meg minden, úgy hogy 50es matrica+ nincs rendszám, a yard tuti nem fog félre állítani, hogy hát ez 125ös stb...
2016. szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!