Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megveszik az autómat, és...

Béluskaah kérdése:

Ha megveszik az autómat, és fél éven belül valami baja lesz akkor nekem azt mindenféleképp helyre kell hoznom?

Figyelt kérdés

Olvasgattam visszamenőleg a Gyikon, ám olyan kérdést - választ nem láttam, amit keresek.

A jelenlegi autómat eladásra szánom, minden jó rajta, rejtett hibákról nem tudok, talán nincs. Igényesen, és odafigyeléssel karbantartottam, ápoltam. A kérdésem viszont az, hogy ha megveszik így az autót, és fél éven belül valami baja lesz (21 éves az autó ) akkor nekem azt mindenféleképp helyre kell hoznom? vagy ez hogy működik? Ez miatt kicsit félek.



2016. aug. 25. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha megveszik màr nem a te kocsid nem a te felelőssèged.

Mindegy,hogy van e rejtett hibàja vagy sem,megnèzi,jònak làtja,megveszi,onnantòl pedig övè a felelőssèg ès a hibàkèrt felmerülő költsèg is.

2016. aug. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A szerződésre rá kell írni, hogy megtekintett állapotban vette meg. Innentől nincs követelnivalója. Hallgatólagosan az szokott működni, hogy 3 napon belül visszahozhatja. de a 4. naptól nincs keresnivalója.
2016. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, de nem egészen így van. A megtekintett állapot pont semmit nem ér, a megtekintett, kipróbáltra gondolsz. Mint magánszemély eladó, fél év szavatosság az, ami kötelezi az eladót. De biztosan nem úgy van, hogy bármi hiba esetén csináltatod, mivel nem garanciális autót adtál el. Járj utána pl ebben a cikkben: [link]
2016. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 veterán vas ***** válasza:

Az adásvételi tartalmazza, hogy "megtekintett állapotban" vagy az, hogy "tájékoztatást kapott az autó a műszaki állapotról".

Ha ma aláírjátok, pénz a zsebbe, adod a kulcsokat, és viheti az autót. Te holnap illetékes elvtársnak leadod a papírt, és onnan semmi közöd az egészhez. Az új tulaj akár holnapután rommá törheti, vagy tovább adhatja feketén egy arab sejknek, bármi.

Ha tisztességesen játszol, nincs mit aggódnod.

Nem vagy felelős egy szabályosan eladott jármű további sorsáért.

2016. aug. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az adásvételi szerződés nem véletlenül olyan, amilyen. Nem véletlenül kell két tanu is. És nem véletlenül kell beírni az eladás(aláírás) dátumát percre pontosan, valamint kiegészítő záradékként, hogy a járművet megtekintett állapotban vette meg, ismert hibája nincs eltitkolva.


Ennyi. Tanuk ezt igazolják, onnatól kezdve nálad a pénz, nála az autó, oszt jónapot...


Még az sem igaz, hogy három napon belül elállhat a vételtől, és visszahozhatja az autót a vevő.. Ugyanis néhány bűncselekményt már ilyen trükkel hajtottak végre. Vagy kölcsönzést megspórolva inkább megszopatnak egy naiv eladót, és három nap furikázás után visszahozzák.


A szerződést kell pontosan kitölteni, aláírni, aztán annyi.

Ha próbálkoznak, akkor azok sunyi férgek.


ez nem a tescó, hogy bocs..

2016. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Magánszemély esetén 3 hónap szavatosság van, de a vevőnek kell bizonyítani, hogy a hiba már a vétel idején is fennállt, kereskedő esetén 6 hónap főbb egységekre, itt viszont a kereskedőnek kell bizonyítani, tehát egyszerűbb dolgunk van a kereskedőkkel.

Kivéve külföldi papíros autóknál, mert azt papíron a külföldi tulajtó veszed, bár a korrekt kereskedők kicserélik az alkatrészt.

Ismerősömnek csináltak egy váltó javítást, pedig nem lett volna kötelező, de hát nem véletlen vettünk már tőlük több autót is.


10-15-20 éves autóknál szerintem ez már inkább formalitás, mert ha nagy hibája van az autónak az látszik.

Pl. "frissen cserét váltóolaj" akkor lehet gyanakodni, mert senki nem fog 80-90 ezer forintot költeni csak egy váltó olaj cserére azért, hogy a következő tulajnak jó legyen.

2016. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
Xd Váltóolaj csere 80-90 ezer forint Xd. Egy váltóba max két liter olaj kell, az úgy ötezer forint.
2016. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a ladádba biztos
2016. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 veterán vas ***** válasza:

Bizony-bizony, sokan tájékozatlanok.

Pl. a Total Dynatrans AC 10w hajtóműolaj 230.627 Forintba kerül!



/jah ez egy 208. literes hordó ára/ ;)

2016. aug. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Karteres szűrő: 20.460,- Ft+ÁFA/db


ZF Lifeguard Fluid 8 kenőolaj (13-15 liter): 3.915,- Ft+ÁFA/liter


Munkadíj (3-4 munkaóra) 10.500,- Ft+ÁFA/óra



Jelenleg 1-2 hét türelmét kérnénk, Gyár nagyobb raktárba költözik, és az olajszűrőre és a kenőolajra kell várnunk.



Tisztelettel:


Devánszki Imre


Protruck Kft.


ZF Szerviz Magyarország


Vevőszolgálat"



át is kell mosni a rendszert, hogy tökéletes egyen ehhez 13-15 liter olaj kell

2016. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!