Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Őrültség megvenni egy 8 éves...

Őrültség megvenni egy 8 éves 150 ezer kilométert futott BMW X5-öt 3 literes 285 lóerős dizel motorral?

Figyelt kérdés
Egy nagyon régi ismerősöm most jutányos áron árulja az autóját. Tudom, hogy gondos gazdája volt, minden szervizt lelkiismeretesen megcsináltatott márkaszervizben. Az autó hibátlan most, át is nézettem. Anyagi öngyilkosság megvenni, vagy lehetne vele még elég sok gondtalan kilométerem? Tapasztalatok? Előre is köszönöm!

2016. aug. 25. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó motor, elég megbízható és strapabíró. Gondolom az autó automata váltós. Ha minden rendesen volt rajta szervizelve, garantáltan nem ér meglepetés az autóval. Más kérdés, van-e egy ilyen autót pénzed fenntartani ? Tudod, hogy egy sima olajcsere mondjuk a váltóban menyibe kerül ? Üzemanyag szűrőt is kell cserélgetni, stb. Tehát a normál szevize is pénzbe kerül. Ha a keret erre megvan, vedd meg bátran. Plusz legyen egy kis tartalék, ha bármi előjönne rajta, mert ennyi km után már előfordulhatnak az autó szempontjából apró, de azért pénztárca terhelő kiadások.

Összefoglalva: ha megteheted, hogy egy drága BMW-t tarts fenn, vedd meg. Ha amúgy csak mondjuk egy Astrára lenne keret, akkor ne tedd. Vagy vedd olcsón és add el többért :-)

2016. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a normális választ :) Keret azért több van rá, mint egy Astrára (eddig egy 2011-es Mercedes E250 CDI-t használtam), de azért havi szinten nem lenne jó, ha rendszeresen jönnének a 100-200 ezres tételek :) Amúgy igazság szerint hétvégi autó lenne, mivel van céges verda, az előző kocsimba is 2 év alatt 11 ezer kilométert tettem csak. Még annyi, hogy az automata váltója és a futóműve is megbízható ennek az X5-nek? A légrugótól egy picit azért félek, főleg ezeken a kiváló magyar utakon :D
2016. aug. 25. 12:31
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

"Vagy vedd olcsón és add el többért" - ezt kapásból felejtsd el. Nem lehetetlen ugyan, de nyűgös, macerás, bizonytalan biznisz, hacsak nem "ügyeskedsz" (csalsz).


Autót vásárolni csak tulajdonostól lehet, tehát előbb át kell íratnod a nevedre, kifizeted az illetéket, ami egy ilyen autó esetében nem kevés, azt hozzáadod a vételárhoz, s máris kérdéses, hogy el tudod-e adni, haszonnal...


BMW-t akkor vegyél, ha nem gond a fenntartása, meg kell fizetned a márkanevet is minden egyes alkatrész, de olajcsere esetében is.

2016. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne öngyilkosság? Nagyon jó autó, és nem olyan drága ám a fenntartása, ha nem márkaszervizbe hordod, és nem hagyod, hogy kicseréljenek olyan dolgokat is, amit amúgy nem kell.

A bibi ott van, hogy egy 5 éves, szép E-klass Mercit nem cserélnék el semmi pénzért egy 8 éves X5-re.

2016. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbízható az ismerős, akkor így érdemes leginkább használt autót venni.

De mindenképpen próbáld ki az autót, ha még nem tetted meg, akár kérd el egy hétvégére is, mert az E Mercihez képest biztosan kényelmetlen lesz az X5.


Nekem egy fél éve volt hasonló szitu, szintén ismerős, szintén X5, csak 110e km-el. Eljátszottam én is gondolattal, hogy mi lenne, ha lecserélném.

Nekem Volvo XC60-am volt (és maradt is), az 5 hengeres 215 lovas, amikor kipróbáltam az X5-öt.

Hát mit mondjak, nem volt nehéz eldönteni, hogy marad a Volvo. Kényelem, komfort, rugózás, beltér minőség, ég és föld az XC60 javára. És nekem nagyon hangos volt a sorhatos.

2016. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Volvoban nekem is van tapasztalatom, nagyobbal. Korban viszont hasonló, mint az említett X5. Nagyon randán öregszenek a bőr felületek benne, nyiszog,stb. Ettől még szeretem, de azért az X5 minősége ennél nem rosszabb. De vissza a kérdezőhöz : nem hiszem, hogy havi százezres kiadások lennének, sőt, ha évente 10-15 ezer megy bele, akkor nagyjából csak az olajcserék jöhetnek. Az automata váltó nem olyan rossz konstrukció és ha egyszer elfáradna, 300 ezerért megcsinálják újabb sok sok évre. Ki kell próbálni, ha mot tökéletes, nem lesz bajod vele) Sajnos nem tudom fejből, a vezérlés láncos-e, vagy sem. Elmondásod alapján Te vagy az az ember, akinek érdemes megvennie ezt az autót!
2016. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6: Az enyém most 4 éves, ráadásul bézs bőr, és szinte újnak néz ki még a vezetőülés is. Mondjuk én évente kétszer ápolom a bőrt, ez tény. Nincs az a csúnya kifényesedés meg hosszanti ráncosodás mint a Bmw-knél.

Viszont korábbi Volvo-knál tényleg lehetett probléma a bőrrel (vagyis inkább szerintem a minőségellenőrzéssel), ezt többektől hallottam már.

2016. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Láncos a vezérlés. És éppen ez lett volna a következő kérdés. Cseréljem a láncot rajta már most? Vagy ezek jóval többet elzötyögnek? Amúgy már két napja nálam van kipróbáláson és nem találtam hibát. Nem zörög a futómű, a váltó pontosan kapcsol. A motornál sem hallok semmit, csak a szokásos dízel kerregést (ezt már a Mercinél megszoktam).
2016. aug. 25. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt neked kell tudni, hogy mennyire megbízható az ismerősöd, hogy egy 8 éves autónál mennyire hihető a 150e km (kivéve, ha nem 2 autót használt felváltva).

Mert azért aki ilyen kocsit vesz, az általában sokat is autózik.

2016. aug. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én azért feltételezem, hogy az ismerős, mint magánszemély nem tekergeti az órát azért, hogy a haverját (ismerőst) átverje. Viszont eszembe jutott, hogy ez a bivaly dízel motor (biturbó?) mintha szerepelt volna valahol és ezt találtam. Továbi okoskodásom helyett ezt olvasd el:

[link] valamint ebben a cikkben legördítve a piros részen találsz infót. Lehet, el kéne vinni hozzájuk megnézetni. Az többbet ér, mint az itteni nagy szakértők (mint én) tippelgetései. Ugyanis tényleg sok pénzről van szó, ami ráadásul a Tiéd, nem a miénk. :-) [link]

2016. aug. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!