Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket érdemesebb megvenni?...

Melyiket érdemesebb megvenni? Mercedes w124 vs Lada 2107

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Egy lada 2107-est vagy egy mercedes w124-et? Ez a kettő autó van ami a legjobban tetszik és majdnem egy ár kategóriában vannak. Arra lennék kíváncsi, hogy melyiknek könnyebb a fenntartása, melyik fogyaszt kevesebbet, melyik erősebb strapabíróbb minden szempontból stb. Nem arra lennék kíváncsi, hogy ezek már régi autók vagy, hogy melyik néz ki jobban. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2016. aug. 26. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az egy árkategóriát nem tudom honnan vetted, de nagyon nem igaz. Persze lehet találni 2107-es és W124-est kétszázezerért, de utóbbi egy roncs alőbbi pedig egy megkímélt autó lesz.

A négy kerék és egy komrányon túl pedig nem hasonlítanak sokban egymásra.

Fogyasztásról informálódásra egész jó a spritmonitor.de.

Egyébként Ladáról tudok nyilatkozni: 20.000 km-en 8,5 l-es átlagom volt. Szerelésre és anyagokra ezalatt nagyjából 100.000 forint ment el. Le sosem robbant, de mindig kellett ezt azt javítgatni, ami leginkább a korral járt(gyújtás elállítódott, kipufogó kilukadt, ablakletekerő eltört, ülésállító kar letört, hűtő kilukadt, kuplugmunkahenger eresztett...). Mercim sosem volt, de látatlanba is azt mondanám, hogy drágább lesz.

Nézz alkatrészárakat mindkettőhoz a kopó/fogyó alkatrészekből kiindulva, mert azokra egyszer mindenképp költeni kell: kuplung, lengéscsillapító...

2016. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A merci nyilván való drágább egy picivel de hasonló árban vannak. Egy jó állapotú átlagos lada 150 körül van és egy átlagos merci is 150-200 körül van. Leginkább a fogyasztás és az alkatrészek miatt kéne választani hogy melyik legyen. Ha ladát választom akkor egy 70-80%-os felújítást fog kapni és mindenből jobbat mint a gyári pl. Brembo fékek, gázos lengéscsillapítok, 16-os alufelnik, új metál fényezés, sötételt szélvédő, krém színű bőrbelső, kristály lámpák, futómű felújítás, motorban némi felújítás stb. Tehát egy szép autót varázsolnék belőle.
2016. aug. 26. 16:38
 3/12 anonim ***** válasza:
17 évesen én is ilyen felújításon gondolkoztam. Aztán mikor 26 évesen átvettem az üzemeltetést, rögtön räjöttem, hogy az általad leírt dolgok nagyja felesleges pénzkidobás. És akkor a klíma hiányáról nem is beszéltünk.
2016. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Klíma nekem nem kell az autóba csak többet fogyaszt. A felújítás annyire nem hülyeség mert akkor egy jó darabig nem kell hozzá nyulni. Nem vágyom full extrás autóra hogy legyen venne kp zár, elektromos berendezés, klíma, légzsáko stb. Nekem egy olyan autó kell amit nem nehéz fenntartani max 9litert kajál városban és nem igényes tehát egy átlagos autóra van szükségem
2016. aug. 27. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:
A gondolkodásod alapján, meg egyáltalán az, hogy felmerül benned, hogy Lada vagy Mercedes, hát neked egyértelműen a Lada való, és Merci semmiképpen. Meg a másik, hogy 200 ezerért olyan W124-es kapsz, ami jó eséllyel be sem indul...
2016. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Láttam egy párat 150-200-ért amin meg műszaki is van szóval nem olyan drága azért csak jó helyen kell keresni. 200 felett már jobbak is vannak :)
2016. aug. 28. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyen korú autóknál mindenképp sokat kell fogalalkozni a karbantartással. Mindig lesz rajta szerelnivaló: a gumik (tömítés, szilent, csillapítók) mind kopnak, öregszenek, a fém felületek korrodálnak, satöbbi. Tehát sem a Ladánál, sem a Mercinél nem szabad feltételezni, hogy alacsony lesz a szervízköltség és ahhoz szükséges idő.

A Ladának van annyi előnye, hogy még mindig kapni hozzá temérdek alkatrészt, szinte gombokért. Viszont a minőségük elég silány, válogatni kell az utángyártók közt.

Persze egy teljes és alapos felújítással megelőzhető a sok be nem tervezett szervíz. Konrétan nézz utána, hogy mennyibe kerül egy telibe metáfényezés! Profi minőségben százerzres tétel, így viszont már vehetsz rendes autót is, amit nem kell ennyire felújítani.

Ha mindenképp az olcsó vétel és felújítás mellet döntesz, vásárlás előtt készíts egy olyan listát, hogy mik azok a lépések, amiket mindenképp el akarsz végezni. Minden elemhez kérj 2-3 árajánlatot, így a végére lesz egy költségvetésed, hogy mennyibe kerül, mire egy közel hibátlan és használható autód lesz!

2016. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy német minőséget és egy orosz szutykot összehasonlítani elég beteges dolog :D


Szerintem Mercedest vedd meg, az akkor is autó marad amikor már a milliomodik ezer éves konstrukciós lada már csak benzint okád a kipufogóból.


Amúgy ha akarsz egy tanácsot Mercedest ne 150 ezerért vásárolj, mert az tényleg olyan. Vennék egy milliós kocsit és annyi. Amihez nem kell hozzányúlni, mert amire te összeveszegeted az alkatrészeket, beleölöd azt az irtózatos mennyiségű munkaórát kb ugyanott vagy mintha vennél egy olyat amin max egy vezérműláncot kell cserélni.

2016. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 4165SLT ***** válasza:
200-ért "átlagos állapotú" 24-es. Vegyél 1.2 millióért egy 24-est, boríts bele 200-at. Na,akkor lesz egy átlagos állapotú 24-esed. Hidd el, nem csak a hahun láttam ilyet. Inkàbb Lada.
2016. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ladát veszel 80 ezerért, ölsz bele mondjuk 50 ezret (veszel még egy ugyanolyan típust alkatrésznek és megbontod, tehát 50 ezerért egy donorautót). Lada aprópénzes buli, Mercedes pedig komoly precíz munka. Az egyik igénytelen a másik igényes.
2016. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!