Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 hátsó világítás és...

Simson s51 hátsó világítás és index nem jó miért?

Figyelt kérdés
Van egy Simson S51b típusú motirom és két napja nem jó a hátsó világítás. Egész eddig jó volt több éven át. Pár napja pedig csak pislákol néha felvillanik kicsit és ennyi. Rákötöttem direktbe akksira akkor meg rendes fénye van. Húztam neki új vezetéket azzal is csak pisslogott. Kontakt hibát is megnéztem többször is de akkir se jó, közben meg az első lámpa kifogástalanul működik. Az index el meg az a vaj, hogy álló helyzetben és járó motorral menet közben villog rendesen. De mikor kirakom az indexet és elkezdek fékezni elalszik vagy elhalványul. Ez miért van? A fék lámpa elszívhatja az áramot tőle vagy mi?

2016. aug. 26. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Folytótekercsről kapja az áramot a hátsó világítás vagy EWR-ről? Vagy esetleg EWR és ELBA nálad egyben van? Kellene a pontos kapcsrajz (nem a gyári, hanem ahogy nálad van).
2016. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A hátsó lámpád test hibás, az okozza a gondot!

A lámpát nem elég a sárvédőhöz testelni, mert az nem ér semmit. A tank alatt van egy közös test pont, ahová a gyújtótrafó is van kötve, oda kell mindent elvezetni.

Jellemzően egy barna vezeték megy a lámpából a test pontra, azzal van a gond.

2016. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Omlás, segítek: foJtótekercs.

:)

2016. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
j/ly itt egyre megy, ugyanazt jelenti. Helyesírásra meg akkor figyelek, ha számít is.
2016. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megnéztem pár kapcsrajzot. Az index (ELBA-n keresztül) sok esetben azonos világítótekercsről kapja az áramot a féklámpával együtt, tehát alapjáraton előfordulhat, hogy nem világít rendesen az index.
2016. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Aki ad magára, annak számít a helyesírás. Aki szarul ír az buta.

:)

2016. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor inkább leszek buta, mint tudálékos grammarnazi.
2016. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mármint az indexes részt úgy értem, hogy menet közben meg megyek vele, mittudom én megyek 40 el és befordulnék jobbra, mikor elengedem a gázt és elkezdek fékezni elalszik az index. Álló helyzetében járó motorral vagy anélkül meg működik. Míg húzom a gázt akkor meg jó menet közben pl. előzésnél. A féklámpa kábele meg oda van bekötve az akksi fölötti testhez. Azt megpucoltam meg kötöttem helyette másikat azzal se jó.
2016. aug. 26. 15:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbáld az indexet álló helyzetben, alapjáraton járó motorral a féket is üzemeltetve! Mit tapsztalsz?
2016. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valahol összetaknyoltad a féket az indexszel ennyire egyszerű
2016. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!