Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új autómat a vételtől...

Az új autómat a vételtől számítva mennyi ideig kell a nevemre íratni? Van valami határidő?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert úgy tudom, hogy átíratás előtt kell eredetiségvizsgát is csináltatni, amihez az autónak személyesen ott kell lennie. Csak az a helyzet, hogy miután hazajöttem és egy jó hosszú próbakör után beálltam, másnap reggel nem indult be a kocsi... Mindenki azt mondta, hogy az akksi kezdi megadni magát. Tegnap reggel kivettem és betettem a garázsba tölteni. Ma kipróbálom, hogy működik-e. Állítólag ha valamennyi még megy bele és beindul a motor, akkor valóban az akksi szarakodott. De ha mondjuk komolyabb probléma, mondjuk önindító, akkor nem tudom, mikor fogok kiállni a kocsival a kertből. Mivel a szerelő szabadságon van, akihez mindig vittem az előző autómat. Így pedig még 1-2 hétig biztos nem íratom át. Kivéve persze akkor, ha csak egy sima akksi csere lesz a dologból.
2016. aug. 27. 07:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az átírási határidő nem változott sok-sok éve, még mindig 15 naptári napod van mindent elintézni!

Legalább biztosítást kötöttél már? Mert arra ketyeg a fedezetlenségi díj a vétel napjától.

2016. aug. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem, de azt hétfőn mindenképpen megcsinálom! A kocsit kedden vettem és ha aznap nem is, de a maradék 3 hétköznapon megcsinálhattam volna, csak eltöketlenkedtem. :( Ezen a 3-4 napon már csak nem fog múlni, de hétfőn mindenképpen megyek megkötni. A többi pedig a kocsitól fog függeni, hogy ki tudok-e majd vele állni, illetve ha nem, akkor hogy a szerelő mikor jön vissza a szabiról...


/Hülye feltételezés, de eredetiségvizsgát gondolom nem jönnek ki házhoz megcsinálni. :D /

2016. aug. 27. 08:31
 3/15 A kérdező kommentje:
Amúgy én nagyon bízom benne, hogy csak az akku haldoklik, mert tegnap reggel mielőtt kiszedtem, csináltam még egy próbaindítást. Természetesen nem indult be, ugyanakkor a riasztó pittyegését sem lehetett már hallani és az elektromos ablakok is nagyon nehezen voltak húzhatóak.
2016. aug. 27. 08:35
 4/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

"Hülye feltételezés, de eredetiségvizsgát gondolom nem jönnek ki házhoz megcsinálni. "


Régebben voltak mobil eredetiségvizsgálók, de ahogy most rákerestem, ez a tevékenység pár éve megszűnt!

2016. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

"Nem, de azt hétfőn mindenképpen megcsinálom! A kocsit kedden vettem és ha aznap nem is, de a maradék 3 hétköznapon megcsinálhattam volna, csak eltöketlenkedtem. :( Ezen a 3-4 napon már csak nem fog múlni, de hétfőn mindenképpen megyek megkötni."


A biztosítást a lehető leghamarabb meg kell kötni, nem igazán ajánlott ezzel napokat várni!

Nem szükséges hozzá sehova menni, otthon a fotelből intézheted a biztositas.hu vagy netrisk.hu segítségével!

2016. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A fedezetlen időszakra napi 500 forint körüli összeget kell majd fizetned. Online kb. 10 perc alatt megköthető a biztosítás, és be is tudod fizetni.
2016. aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ma szerintem meg is csinálom neten, gondolom ezzel a módszerrel hétvégén is lehet.
2016. aug. 27. 09:35
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hétvégén is lehet.
2016. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
No meg fizetni se kell azonnal a biztosításért. Ha a csekket választod, akkor 1-2 hét után küldik a csekket a szerződéssel együtt.
2016. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na, most nekiálltam megkötni, de ez egy kicsit kínai nekem. Ha majd megyek az okmányirodába, akkor oda valami fecnit is kell vinni, ami kézzelfogható bizonyítéka, hogy be van fizetve a biztosítás. Legalábbis 3 éve az előző autómnál én nem neten kötöttem meg, így be tudtam vinni a csekket/kötvényt az irodába. Vagy ez a mai elektronikus világban már nem számít, ott valahogy látják a rendszerben, hogy én befizettem? Meg ilyet ír, hogy vissza kell küldeni ilyen-olyan dokumentumokat. Nyomtassam ki, aztán küldjem el faxon vagy postai úton. Fúúúúú. Lehet, hogy mégis inkább hétfőn fogom személyesen, mert ehhez én primitív vagyok most agyilag.
2016. aug. 27. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!