Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogaszt átlagosan...

Kelly2000 kérdése:

Mennyit fogaszt átlagosan városban egy dízeles 2002-es Renault Laguna 1.9 dCi Authentique/Expression? Új családi autót szeretnék, de a fogyasztása nem szeretnem ha sok lenne. Köszönöm előre is a válaszokat!

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogyasztás is legyen szempont, de ez legyen az egyetlen.

Dízeles autók hosszú távú utazásokra vannak tervezve, általában sokat is mennek velük, a nepperek meg jellemzően vissza tekert órákkal kínálják eladásra.

Használt autó esetében sokszor nehéz megmondani menyi is a valós futásteljesítménye, s ha néhány ezer kilométer után cserés lesz nálad néhány fődarab, rögtön szertefoszlik az "olcsó dízel".

2002-es dízelek esetében inkább hihető a 250-300ezer kilométeres futás, mint a 150ezres.

A meghibásodást segíti, ha állandóan hideg motorral, rövid távokon (városban) használod.

Dízelt akkor érdemes venni, ha hosszabb utakra is mentek vele, nem csak városban, és viszonylag rövid 30-40 kilométeres sétakocsikázásra használod.

Kevesebbet fogyaszt mint a benzines, de sokkal bonyolultabb a motor.

2016. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp ragaszkodom a dízelhez, mert egyrészt hosszabb utazásokra is tervezek, másrészt azt hallottam, hogy Lagunabol csak dízeles autót érdemes venni, mert a benzines hamar tönkremegy. Viszont engem konkrétan érdekelne, hogy hány litert fogyaszt, de azért köszönöm!
2016. aug. 27. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem ilyen autóm van, Laguna 2. generáció, 1.9dCi, 2005-ös modell. Nagyrészt városon kívül használom, de időnként megyek vele városban is. Nem szoktam padlógázzal gyorsítani, szerintem takarékosan vezetek. 7.0 - 7.5 liter / 100 km körül van a fogyasztása városban.

Könnyen kezelhető autó, a méretéhez képest fordulékony is. A Diesel-motor lassabban melegszik be, 10-15 km kell neki, hogy a mutató szerint a víz elérje az üzemi hőmérsékletet. Addig igyekszem nem pörgetni. 40-50 km után már az egész motorblokk egyenletesen átmelegszik, ilyenkor a hangja is visszaesik. Lassan is hű le a motor: aa már jól átmelegedett, majd leállítod, néhány óra állás után is meleg még a motor.

Időnként van rajta javítani való, (nekem 225 000 km van a 11 éves autóban), egy-egy alkatrészt cserélni kell, de kényelmes, jó autó. A futómű nagyon jó, már az 1.9dCi (120 LE) motor elég erős, ha odalépsz neki, elég jól gyorsul és szépen jár.

2016. aug. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát akkor megéri ilyen autót venni?
2016. aug. 29. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Az általad kinézett autó most már 16 éves. Az idő előrehaladtával valószínűleg szaporodnak a problémái. A motor, futómű, karosszéria nagyon sokáig bírná ebben az autóban, de sok minden nagyon el van benne bonyolítva, ami növeli a hibalehetőséget. Az enyémnél egyszer egy hőmérsékletjeladó gomba hibásodott meg. A javítása nem került sokba, 6000 Ft-ért cserélték ki. De a hiba miatt rángatni kezdett az autó, mert a számítógép ennek a jelét is felhasználja a motor vezérlésére. Nem volt jel, innentől a számítógép vezérelt úg, ahogy gondolta. Most rövidesen hátsó szilent csere van kilátásban, mert zörögni kezdett. A magaméról úgy gondolom, hogy 300 000 km-ig várhatóan bírni fogja (még néhány év), de utána ki fogom cserélni.
2016. aug. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!