Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kocsiba új akkut akarok...

Ha kocsiba új akkut akarok venni, akkor az újnak az indítóárama és a kapacitása lehet magasabb, mint a régié? Illetve Tescóban miért nem ajánlatos akksit venni?

Figyelt kérdés

Egy 12 V 40-50valahány Ah-s és 400valahány amperes Varta akksiról van szó. Pontosan most nem tudom a másik 2 adatot, mert hiába pillantok rá, állandóan kimennek a fejemből a konkrét számok. A 12 V az tuti. Gondolom 6 V-os akkut semmiképpen sem tehetek az autóba, habár nem is akarok.


Az amperóra és a sima amper lehet magasabb az új akkunál, mint a réginél volt? Ha igen, maximum mennyivel.



+ kérdésem: ha a Tescóban veszek akkut, az nagyon gáz? Egyrészt ott is láttam nagyon ígéretes Varta vagy Bosch akksikat, másrészt ilyen autósboltokról nem nagyon tudok errefelé /biztos van, csak én nem tudok/, egyedül az Unix Autóról, de nem tudom, hogy ott van-e. A Tescóba bemenni és leemelni a polcról nagyon egyszerű megoldásnak tűnik. Ugyanakkor nyilván nem is akarok olyan akksit, ami tegyük fel 1 év után netán megadja magát...



2016. aug. 29. 09:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint ez a feljebb írt Varta akku a jelenlegi, ami most a motortérben van, de már nagyon döglődik és az oldala is meg van sérülve.
2016. aug. 29. 09:49
 2/7 anonim ***** válasza:

A tecsóban ugyanazokat az akksikat árusítják, amiket az autósboltokban, kérdés, hogy hol olcsóbb.

Volt tecsós akksim, nem volt vele baj. Sokan azért akarnak lebeszélni róla, mert állítólag ott állnak évekig a polcokon. Bár nem tudom miért nehéz leolvasni gyártási időt az oldaláról, és olyant venni ami nem két éves. A másik gond, hogy a legtöbbször csak akkor él a garancia, ha szakműhely szereli be, ahol akár régi rossz akkut is ott hagyhatod. A szakműhely előnye, hogy megmérik a töltést, és ellenőrzik a rendszert mielőtt berakják az új akkut.

2016. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nyugodtan mehetek a tacskóba akksit venni, csak utána mindenképpen szerelővel rakassam be? Ezt nem tudtam, hogy nem él a garancia, ha én magam szerelem be. :O
2016. aug. 29. 10:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy azt honnan lehet tudni a garanciánál, hogy szerelő vagy nem szerelő rakta be? 2 sarunak 1-1 darab, illetve a tartóelemnek van 2 darab csavarja, ezeket ki-becsavargatni, nem nagyon ronthatja el egy nem autószerelő sem, ha nem teljesen műszaki analfabéta...
2016. aug. 29. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsit tehetsz bele nagyobb indítóáramút, de arra figyelj, hogy általában az Ah/indítóárammal együtt az akksi külső méretei is nőnek, szóval mérd le, mennyi hely van, hogy be is férjen az új. Sokkal erősebbet nem szoktak javasolni, mert azt a generátor nem tudja teletölteni.

Tescoban is vehetsz, baj nem történik, de ha online veszel, sokszor házhoz szállítva is olcsóbb, mint a tescoban/autósboltban.

Találd ki, mekkorát és milyet( a polaritásra figyelj, van jobb+/bal+-os, attól függően, hogy melyik oldalon van a +/- !!) akarsz, aztán olcsóbbat.hu/árukereső.hu/árgép.hu, és vedd meg ott, ahol a legolcsóbb!

2016. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Amúgy azt honnan lehet tudni a garanciánál, hogy szerelő vagy nem szerelő rakta be?"


Lepecsételi a garanciajegyet.

2016. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

THNX a válaszokat!


Igen, azt néztem amúgy én is, hogy a nagyobb teljesítményűeknek már a fizikai mérete is nagyobb, majdnem dupla akkora, mint egy normál méretű akku és 2 fogókája van. Furgonokban láttam eddig ilyet. /De gondolom, hogy teherautókban is buszokban is ilyesmi méretűek lehetnek./


Méretileg ugyanakkorát akarok, hogy tuti beférjen. Majd lemérem mérőszalaggal keresztbe-hosszába, hogy mekkora a mostani szar akksim, utána a boltban is az új vétele előtt. :)


Teljesítményileg nagyobbra meg kb. annyira gondoltam, hogy a mostani akksim mondjuk 45 Ah-s és mondjuk 480 amperes, az új pedig lenne pl. 60 Ah-s és 600 amperes.

2016. aug. 29. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!