Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrégiben vásároltam egy...

Nemrégiben vásároltam egy VOLKSWAGEN GOLF 5 1.4 fsi 90 lóerős autót. Voltak kisebb nagyobb problémái de minden orvosolva lett szakszerűen. Olajcsere után csattogás motorból. MI lehet a baj?

Figyelt kérdés
Mikor elérkezett a megfelelő pillanat tökéletesen működött semmi probléma nem merült fel (tényleg). Sokáig állhatott az autó (valószínűleg ezért történhetett) és amikor lecseréltük az olajat akkor hirtelen csattogó hangot lehetett hallani a motortérből. Elősször hidrotőkére gondoltunk de kiderült valószínülég nem az. Mindenki áll tanácstalanul hogy mi lehet a probléma. Sok helyen olvasgattam már hogy más olajat próbáljak meg sűrűbbet vagy hidrotőke tisztítót de pontosan senki nem tudta mi lehet a baj. A szerelő szétszedte a komplett motort darabjaira kitakarította kitisztította és most várjuk a csodát . 2004- es gyártású a gépjármű. Szerintetek mi lehet a probléma? Nem szívesen költenék rá 200-300 ezret.

2016. aug. 31. 18:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az olajcsere előtt semmi baja nem volt miután leengedtük és beletöltöttük az új olajat egyből beindítás után meg is ette az összes olajat kb és elkezdett csattogni (hangosan)
2016. aug. 31. 18:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a megfelelő olaj ment az autóba így a láncfeszítő nem tudta a vezérműláncot rendesen megfeszíteni. Így nem kéne vele sokat járkálni mert könnyen átugorhat a vezérlés.
2016. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Olajcsere utáni első indításnál minden kocsi csattog, mert az első pár hengermozgás kenés nélkül = olaj nélkül történik.

Utána elhallgatott igaz? Mármint normális lett a hangja? Mert ha nem akkor van baj.

2016. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hajtókarcsapágyak rendben voltak amikor szét lett szedve a blokk?
2016. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat javítom magam, nem hengermozgás, hanem dugattyú-mozgás a hengerekben.
2016. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hallgatott el ez volt a baj. A szerelő ismerős szétszedte kitisztította és most várjuk a csodát a az összeszerelésnél... sajnos senki nem tud semmi biztosat. találkoztatok már hasonlóval? mert tényleg hibátlan volt az autó olajcsere előtt.. lehet sokat állt benne az olaj?
2016. aug. 31. 22:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok a hajtócsapágyakról azóta nem voltam megnézni a szerelőnél. Holnap felhívom és írok milyen fejlemény volt meg elmondom ez itteni ajánlatok is köszi szépen az eddigieket örömmel várom a többi ötletet
2016. aug. 31. 22:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Láncos vagy szíjas?Ha láncos,akkor az is tud kiadni érdekes hangokat.


Lehet szimplán csak beleér valami a vezérlés műanyagburkolatába.


Ezt hallani kéne.

Nincs róla videód?

2016. aug. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Láncos + az olajnyomás feszíti meg a láncot.
2016. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én most jártam így, igaz egy 125 robogóval. Saját magam cseréltem az olajat tavasszal, majd nemrég újra(speckó, teljesen gyári olajat vettem bele márkaszervizben!). Már az első indításnál is picit hangosabb, csattogósabb lett a hangja, majd 200 km múlva annyira bedurvult, hogy gyorsan szerelőhöz vittem(közben is megmutattam egynek, de szerinte ez nem erős hang..). Hajtókar lötyögött a főtengelyen. Hogy mi történt, és miért ilyen gyorsan, meg miért pont az olajcsere után, az jó kérdés..
2016. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!