Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó fals levegő szívása...

Robogó fals levegő szívása miatt produkálhatja az alábbi jelenséget, vagy más lehet a hiba forrása?

Figyelt kérdés

2T, 50es robogó az alany. Karburátor kitakarítva, levegőszűrő tisztítva olajozva. A helyzet az, hogy az alapjáratot nem tudom beállítani. Ha hidegen sikerül eltalálni akkor meleg gáz nélkül lefullad. Ha úgy állítom, hogy melegen ne fulladjon akkor viszint nagyon pörög, és hidegindításkor nagyjából a maximális fordzlat háromnegyedén pörög. Mikor megvettem a levegő- benzin állító csavar teljesen be volt tekerve, és ehez volt az alapjárat beállítva, viszon ez pár száz kilométer után fulladozó alapjáratot errdményezett. Ezután takarítottam a karbit, majd próbáltam beállítás megkezdeni onnan, hogy két teljes fordulatot kitekertem a levegő-benzin állító csavaron, de ehhez nem tudtam oly magas alapjáratot állítani, hogy ne fulladjon le, vagy ha igen akkor gázadásra nem reagált. Most ott tartok, hogy 1 fordulatra van kitekerve a keverék állító csavar és igy indítás után kis gázt húzva, majd azt elengedve van alapjárat, szép egyenletes lüktető, de melegen ugyanúgy lefullad. Azt tapasztaltam, hogy ha egyronggyal bedugom a légszűrő nyílását, akkor az alapjárat megemelkedik és ezáltal sokkal kintebb tudom tekerni az alapjárat állító csvart.

Jól gondolom-e , hogy valahol falsot szívhat, vagy valami teljeaen más lehet a probléma? Szívó oldalon mindent telefujkáltam féktisztítóval, de nem pörgött fel a motor egy esetben sem. Teljesen tanácstalaln vagyok. Mindennek örülnék amin el tudnék indulni.


2016. szept. 2. 20:47
 1/2 anonim válasza:

Ha körbefujkáltad és ninvs külömbség akkor nem szív falsot.

Viszont a tünetek alapján kevés benzint is kaphat.

Próbálj meg emelni a súbertűn legalább 2 rovátkát.

Ha teljesen kiemeled de nem egészen jó akkor tegyél nagyobb főfúkát bele.

Ez persze csak találgatás mivel nincs előttem a motor,de ezen elindulhaysz

2016. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám csak nekem egy yamaha jog 27v-m van.Új karburátorral. Azt vettem észre hogy a karburátor alatt valahonnan jön ki a levegő. Ezek szerint falsot szívhat valahol. Én sem tudom beállítani az alapjáratot. Ha megoldanám hogy ne szívjon falsot akkor megoldódna a probléma?
2023. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!