Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 tirisztoros gyújtás...

Simson S51 tirisztoros gyújtása elromlott, ki lett cserélve MINDEN, de mi után volt szikra, összerakás után ismét nem volt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Cserélve lett: gyujtókábel ,pipa, trafó, és komplett alaplap, és tirisztor, csak lendkerék nem.
2016. szept. 3. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyújtótrafód leér rendesen testre?
2016. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen
2016. szept. 3. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:

jól van bekötve?

esetleg húzd le a 2-es számú vezetéket a tirisztorról és próbáld meg úgy

2016. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki a gyertyát, és a piros vezetéket húzd le a tirisztorról, majd rúgd meg erősen, és figyeld közben a multimétert, hogy mennyit mutat... Ha ez ~12, vagy 6 volt (tekercsfüggő) akkor ez jó. Ezután húzd le a gyújtótrafóra menő kábelt, ami a tirisztorról közvetlen megy, tehát nem a Test, hanem a + fele. Majd ezzel is ugyanazt csináld meg, mint az előző esetben. Ha itt is rendben van minden, akkor valószínűleg a trafód lesz rossz.
2016. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ahogy az előző írta avval lazán hazavágod a multimétert mivel a tekercsből kb 400-600V jön, a trafóból meg vagy 10-12000V
2016. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
régi trafó cserélve lett, az újban pedig valami lötyög, mintha valami folyadék lenne benne... lehet valami az újjat is hazavágta?
2016. szept. 5. 21:06
 7/8 A kérdező kommentje:
nem multiméterrel néztem, de a trafó lesz a hibás, fázisceruzával néztem, a régi tirisztor nem adott egyenletetesen feszültséget, az új pedig igen, lehet a régi tirisztor tönkre tett 2 trafót is?
2016. szept. 5. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor tisztázzuk. Ezzel nem vágsz semmit haza, mert a tekercsből 6,vagy 12volt jön. Üresjárati feszültsége terheletlenül nagy gerjesztésnél kirúghat akár 60-70 voltra is, ez igaz, de a műszer ellenállása ezt kellőképpen letöri, de ha már itt tartunk, ma már a leg sz***bb kínia 3000 forintos multiméter is mér 1000voltig, tehát, még, ha igazad is lenne, akkor se vágná tönkre a multimétert... Azt pedig végképp nem értem, hogy te miből szűrted le azt, hogy én azt mondtam neki, hogy mérjen rá a trafó szekunder körére.... Primer körre, viszont nyugodtan rá mérhet, mert oda a tirisztor a gerjesztő feszt kapcsolgatja a jeladó jelétől függően. A gyertya kivételt meg azért írtam szimplán, mert így nem 5-6 fordulatot tesz a főtengely egy izmosabb rúgástól, hanem akár 30-40-t.
2016. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!