Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb kerékkel stabilabb...

Riki19920 kérdése:

Nagyobb kerékkel stabilabb lesz az autóm?

Figyelt kérdés
Van egy Ford fiesta 2012 1.6l benzines autóm. Most 195/50/15 ös kerék van rajta. Szeretném cserélni nagyobbra mondjuk 17"ra az a maximum. Stabilabb lenne az autó? Mi változna? Érdemes e a csere?
2016. szept. 4. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 195/65/15 cseréltem nyáron 215/50/17 re, stabilabb nem lessz mivel szélesebb ugyanakkora meg nem néz ki jól a 17-esen, sokkal jobban dobálja a nyomvájú, kicsit magasabb az autó, jobban csal az órája, meg nekem 5fővel full csomaggal már beleért a kaszniba. Nagyon jól nézett ki de nagyon rossz volt vezetni, utána vissza is cseréltem gyárira, mondjuk én nemcsak városban nemcsak egyedül használom
2016. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal jobb lesz, és ha nem teszel rá túl peres gumikat, akkor az úthibákat is jobban elnyeli.
2016. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a megfelelő váltóméretet teszed rá a 17-es felnire, akkor a guminak alacsonyabb lesz az oldalfala, ezáltal valamivel stabilabb lesz, de sérülékenyebb is a felni. Csalni nem fog számottevően az óra, mert a gumi külső kerülete kb. ugyanannyi marad (2.5%-on belüli eltérés csak).

A táblázatban vannak a megfelelő váltóméretek (az oldal alján a 17-esek):

[link]

2016. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az NKH-nak tetszik a kérdés
2016. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lomhább lesz kicsit
2016. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Futóművet viszont 1 éven belül szétvágja, mert nem 17 colosra lett tervezve.
2016. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!