Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van rá szabály hogy tilos...

Van rá szabály hogy tilos megvárni amíg kiáll a parkolóból az autó hogy én beálljak a helyére?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy telített parkolóban vagyok és látom hogy valaki épp szál be a kocsiba és akkor megállok előtte és megvárom azt a 15mp et míg elindul és szabad lesz a hely az bűn? Csak mert sokszor van hogx keménykednek mögöttem meg a dudàt nyomkodják. Ilyenkor azért ideges mert nem tud menni vagy azért mert nem ő állhat be a helyre?


Ti ilyenkor mit csináltok? (mind2 oldalon)


2016. szept. 6. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az indokolatlan akadályozás épp olyan szabálysértő, mint az indokolatlan kürthasználat. Utóbbi lakott területen belül, csak balesetveszély elhárításához megengedett, ha az szükséges.

Az, hogy megvárod azt, aki ki akar állni, nem vészhelyzet.

Ha arra vársz, hogy beállhass a helyére, az indokolatlan akadályozás. De ha azért áll, mert segíteni akarod az ő kiállását, majd szabályosan leparkolsz ugyanott, az nem szabályszegő magatartás.

A dudálós emberek (én is) korán halnak meg, mert folyton frusztráltnak érzik magukat.

2016. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor mindenki mondhatja azt hogy csak segíteni akarja a másik autó távozását.
2016. szept. 6. 10:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél "pesti" és várd meg nyugodtan míg kiállnak a helyről. A dudaszó meg vajon mi?..
2016. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pesti. Nem értem mire célzol. A kérdésben írtam hogy mindkét oldalról mit tennétek. Azért tettem fel a kérdést.
2016. szept. 6. 12:49
 5/12 A kérdező kommentje:
De am remélem nem érteted félre, akkor állok meg ha látom hogy indul valaki éppen.
2016. szept. 6. 12:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Arra céloztam hogy ez a dolog "itt" teljesen szokványos, az emberek saját maguk érdekeit nézik, tehát simán megvárják amíg kikászálódik a autó(s) a parkolóhelyről, hogy addig nem tud a többi autó menni az nem érdekli őket, ha dudálnak, ha nem. Szóval ezt értettem "pesti" alatt, és gondoltam hogy nem "itt" laksz.
2016. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha előttem megáll valaki mint a szög és nem történik semmi és is szoktam neki jelezni!

De ha azt látom, hogy lassan közlekedik parkolóhelyet keresve, majd amikor rátalált a helyre, akkor szépen jobbra jelez az irányjelzőjével és megáll, akkor tudom, hogy miért teszi, és nem idegeskedek!


Szóval legyenek egyértelműek a szándékaid és nem fognak rád dudálni!

2016. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egyértelműek a szándékok persze, alap hogy ilyenkor az index kinnt van és jelzem hogy be fogok állni. Azt nem értem amikor ennek ellenére is megy a keménykedés. Na ilyenkor gondolkodom rajta hogy ő vajon mit tenne? Szépen továbbmegy és hagyja hogy majd a mögötte lévő beáll vagy ő is ugyanúgy megvárja, mert ha a második variáció akkor mit pofázik?


Visszatérve index persze hogy alap, így értettem a kérdést. Látom hogy valaki száll be a kocsiba akkor elkezdek indexelni és várom hogy elmenjen.

2016. szept. 6. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Szoktam én is csinálni persze hagy dudáljon kit érdekel, fordított esetben engem nem zavar megvárom azon a 15 másodpercen semmi se múlik
2016. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Természetesen nyugodtan megvárhatod, nem fog ezért senki megbüntetni. És a válaszok elég aggasztóak, mármint hogy ilyen a morál az autósok között...
2016. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!