Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G (ferdehátú)...

Opel Astra G (ferdehátú) hátsó lökhárító csere mennyire macerás?

Figyelt kérdés

Megrendeltem az új hátsó lökhárítót az autómra (Opel Astra G, ferdehátú) meg is érkezett, de egyszerűen nem vállalja egy karosszériás sem a cserét, 2-3 hét múlvára tudnak csak időpontot adni.

Otthoni körülmények között mennyire kivitelezhető a cseréje? Érdemes nekiállni, vagy kivárjam a karosszériás által kínált időpontot?


2016. szept. 8. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem macerás, csak ugye a fel, le vétel nem egy emberes feladat meg kell legalább egy de jobb ha 2 ember van aki tartja hogy legalább 2-2 csavart rábírj tenni mert ugye könnyen leeshet, megtörhet stb...


Az én G Astrámon a lökhárítót 2 haverommal cseréltük le, egyedül akartam nekiállni de mondták hogy segítenek mert ott tartani is kell meg minden, meg kell annyi hely vagy annyira megemelni az autót hogy alátudj feküdni a belső csavarok miatt is. Picit körülményes azért otthon így emelő vagy akna nélkül és segítség nélkül nem érdemes belevágni. De ha bizonytalan vagy akkor várj a karosszériás időpontodra. De neten utána tudsz nézni hogyan zajlik ez a csere és akkor eltudod még mindig dönteni hogy be-e akarod vállalni a cserét vagy inkább bízod szakemberre.

2016. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Beviz Elek ***** válasza:

2 ember egy lököshöz? :D


Egyszerű munka, legyen pár alap szerszámod és állj neki. Adja magát a dolog.

2016. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kétoldalt van benne egy-egy csavar, a hátsó kerék mögött, nagyjából a sárvédő perem vonalában. Ezek 5 mm-es normál menetű torx fejű csavarok. Ha ezt a kettőt sikerül kivenni, a többi már gyerekjáték és egyedül is könnyen megoldható. Ha a két csavar berohadt, csak levágni, vagy lefúrni lehet.
2016. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!