Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motrot ajánljátok...

Melyik motrot ajánljátok A1-es jogsihoz? (Max: 125 ccm; Max: 11kW vagy 15 le (lóerő) lehet.

Figyelt kérdés

Március közepén töltöm be a 16-ot és mennék A1-es jogsira, ha leteszem akkor kell egy motor, melyiket/melyikeket ajánljátok? Lehetőleg "olcsóbbakat" mondjatok. Kerestem már 150 000 Ft-ig,de nem igazán találtam, megfelelőt. ( természetesen lehet röbb 150000 Ft.-nél. ) Mennyiért tudnátok egy tényleg jól kinéző motrot amiben van erő?


Előre is Köszönöm a válaszokat.



2016. szept. 8. 20:44
1 2
 1/11 AtyeszLL ***** válasza:
Vannak motorok, amik kikerültek a nagykategóriából, mióta nem ccm, hanem teljesítmény alapján osztályozzák. Keress azok között! Pl? Kawa ER5
2016. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az nem jó nem lehet 125 ccm-nél nagyobb és 11kw vagy 15 le-nél erősebb. Tudnál esetlegmást ajánlani? (A 150000 Ft.-s ár nem az új motorra vonatkozok hanem a használtakra)

Én valamikyen ehez hasononló felépítésű motorra gondoltam.

2016. szept. 8. 23:13
 3/11 A kérdező kommentje:
2016. szept. 8. 23:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Honda CBR125 vagy CBF125. Kétütemű Apriliákat meg hasonlókat hanyagold. Többet eszik mint egy kocsi és szervizelheted állandóan. Jó kis megbízható négyütem elég, városban meg bőven elég a 125cc. Mire 18 leszel és mész Ak-ra, addigra pont kinövöd a 125-öt, megtanulsz váltani stb. és ülhetsz valami komolyabb gépre.
2016. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ezek közül hanyas évjáratra gondoltál, kb. mennyibe kerülne?
2016. szept. 9. 18:47
 6/11 AtyeszLL ***** válasza:

Megvenni mindent meglehet, eladni nehéz.


Az a motor, amit megosztottál 10%-al gyorsabb egy Simson-nál, viszont 10x annyiba kerül.


Én értem, hogy vagány 16 évesen, de ha azt megveszed, nem lesz pénzed "rendes" motorra, felszerelésre.

Nekem a jobbik bukósisakom 150000 Ft.


A 2000 előtti motorok szerintem sem szépek mai szemmel, a fiatalabbak meg drágák.

2016. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Amit linkeltem az csak egy példavolt, hogy megközelítőleg milyet szeretnék.


Hogyan érdemes venni pl. egy Honda CBF125-öt? PPapirokkal vagy papirok nélkül? Hogyan és mennyiért lehetne papirossá tenni? Simáncsak belehet menni a rendőrséghez és mrgmondani, hogy erre a motorra szertnék papirokat?

Fontos lenne, köszönöm.

2016. szept. 9. 21:26
 8/11 AtyeszLL ***** válasza:

A Simson azért jó, mert pont úgy működik, mint egy nagy motor. Váltani, kuplungolni kell, mégsem vág hanyatt, ha meghúzod a szarvát.

És egy simson 49 ccm, tehát nem kell rá rendszám.

A következő fokozat az MZ.

Ha jogsid asszem arra jó, Azok már rendszámosak.

Ott főleg a 250-300-ast keresik, ezért a 125-ös viszonylag olcsó.

De sok barátom van, aki szerelmes lett az MZ-be, úgyhogy csak óvatosan.

Ha rendben van a vas, azok már tudnak gyorsabbak lenni, mint egy átlag autó.

Az MZ is régi motor, de megbízható, értéktartó, és egyáltalán nem csúnya. Ha tényleg motorozni szeretnél, és megtanultad a lényeget a gyengébb mocin, két év múlva már vehetsz egy Suzuki SV-t, vagy gsxf-t.

Arra meg rámegy majd a gatyád, hogy megvedd. És hidd el, pont így fogsz úgy kinézni, mint a többi motoros.

Egy-két motoros találkozó, vagy csak a Simson-MZ-s klubbtársakkal néhány hosszabb túra, és annyi infód lesz, hogy soha nem jössz ide kérdezni.

2016. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 AtyeszLL ***** válasza:
Ja! Ha veszel bármilyen motort, SOSE vedd meg a legolcsóbbat, csak olyat, ami megbízhatóan jár, és stabil papiros. Rengeteg a problémás motor ezen a szinten. Sajnos a bürokrácia sem oly egyszerű, és olcsó, hogy megérje "rendbe tenni" a papírokat.
2016. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Négyes válaszoló vagyok. Hát a 150ezer forint semmilyen értelmes motorra nem elég, úgyhogy szerintem ilyen 300-350ezer körüli összeget lenne érdemes összegyűjteni. A Simson jó ötlet, de akkor viszont nem árt, ha beleásod magad a motor működésébe és legyen otthon szerszám.
2016. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!