Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A színtévesztő szerezhet...

GN00 kérdése:

A színtévesztő szerezhet taroncára jogosítványt?

Figyelt kérdés

2016. szept. 8. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyire szintévesztő? Ha keveri az alapvető szineket, mondjuk zöld és vörös akkor nem, csak B-t kaphat.
2016. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minden színt ismer és megtudja őket különböztetni csak a pöttyös ábrákban a számokat nem látja néhány lap után.
2016. szept. 8. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
sajnos nem
2016. szept. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a f.a.szságot...Hogyne szerezhetne jogsit? Én is vezettem targoncát nagyon enyhe színtévesztéssel, és semmi balesetet nem okoztam.

Kamionos szeretnék lenni, és ilyen pöttyös b*ziságok nem fognak meggátolni benne!


16/F

2016. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A vörös-zöld színtévsztő nem keveri a vöröst és a zöldet. :) A vörös-zöld színtévesztő csak a pöttyös ábrák némelyikében nem látja a számokat.

Nem ajánlatos a névből visszanyelvészkedni a fogalmat.

"vezettem targoncát nagyon enyhe színtévesztéssel..." Énnekem nem lehet másom, csak B, de hibátlanul váltogattam kuplung nélkül a Csepel teherautóban, de ennek semmi köze nincs az előírásokhoz. De ha elmész a vizsgálatra, annak a végén berakják a megfelelő szűrőt a szemed gubója elé, aztán csak elcsodálkozol majd.

2016. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sztrogoff: Lehet E-d, C-d is szemüveggel,

Hivatásost is kaphatsz korlátozással...szóval ez, hogy csak B-d lehet hülyeség.

2016. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"szóval ez, hogy csak B-d lehet hülyeség."


Hmmm Eszerint nyilván te nálam jobban láttad, mi volt rápecsételve a papíromra, mikor az anomaloszkópos vizsgálat után mentem hazafelé a Pályaalkalmasság Vizsgáló Izéktől. :D

2016. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És akkor volt szemüveg volt rajtad?

Lehet fellebbezést kérni ha nem volt rajtad,csak úgy mondom. :)

2016. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért érdekes az, hogy lehet fellebbezést kérni, mikor a téma az, hogy a színtévesztő - szemüveg nélkül - hogyan lát?

Egyébként pár éve olvastam a feltaláló előadását valami egészségügyi kongresszuson, ahol még mindig arról volt szó, amiről 10 éve, hogy el kéne már végre fogadni. 10 éve alá kellett írni az adatlapon, hogy: Tudomásul veszem, hogy a rendeletek még nem teszik lehetővé a korrekciós szemüveg elfogadását..." Ám, mint ahogyan épp olvasom egy 3 hónapos fórum-bejegyzésen: "Hiába jártam orvostól orvosig, kérdésemre,hogy ezzel megadják-e az alkalmasságot a jó színlátást igénylő foglalkozáshoz, hallani sem akartak rola."

Engem nem érdekel amúgy a fellebbezés, 10 éve van színtévesztést korrigáló szemüvegem, és kb 30 éve nem akarok kamionos - sem - lenni.

2016. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát én kamionos leszek mindenképp.

Ha kell megkenem az orvost...hallottam ilyen esetről.

2016. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!