Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Audi Quattro---- a...

Quattrolove kérdése:

Üdv! Audi Quattro---- a kérdésem hogy a rendszer kapcsolható e csak hátsómeeghajtás--- csak elsőő meghajtásra? Vagy csak első és quattro?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A központi diffis quattro hajtás nem tud ilyet, a Haldexes elméletileg igen, a gyakorlatban nem szereti.
2016. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Na, elírtam. Tehát a Haldex-kuplungos quattro átalakítható úgy, hogy csak az első kereket hajtsa, de nem szereti.
2016. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de gyárilag nincs olyan kiadás hogy hátsó első ösz kerék? csak első vagy ösz?

bocsi, kicsit nem ertem :) :D

2016. szept. 9. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Alapvetően az elsőkereket hajtja, ha szükséges vagy ha úgy programozott akkor kap erőt a hátsó hajtás, de az első tengelyen lévő hajtást nem tudod 0-ra redukálni.
2016. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Audik alapban első kerék meghajtásúak, amelyikbe pedig rendeltek quattrót, az mind a 4 kereket hajtja. Hátsó kerekes Audi soha nem volt még. Elméletileg a Torsen diffis quattrókat is meg lehet buherálni, hogy hátsó kerekes legyen, de szó szerint gányolni kell, és nem lesz tartós a dolog. Ráadásul nem is fog úgy viselkedni, mint egy BMW, mert a motor nagyon elől van, tehát nem fogja úgy dobálni a hátulját, kanyarban sem lenne sokkal jobb, tehát semmi öröm nem lenne benne. A quattro hajtás a legideálisabb az Audikba, kár buherálni, mert az autóipar legjobb 4x4 rendszere van bennük.
2016. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"de gyárilag nincs olyan kiadás hogy hátsó első ösz kerék? csak első vagy ösz?

bocsi, kicsit nem ertem :) :D"

Én meg ezt nem értem.

Az Audik gyárilag vagy elsőkerékhajtásúak, vagy összkerekesek. Az összkerékhajtás vagy állandó (központi diffis quattro) vagy automatikusan kapcsolódik be a hátsó tengely hajtása (Haldex-kuplung). Olyan kivitel nincs, ahol te tudod kiválasztani, melyik tengely hajtson.

Gyárilag hátsókerékhajtású utcai Audi volt már, de ritka: az előző generációs R8 különböző GT-homológ változatai (LMS, Grand Am) hátsókerekesek voltak, hogy megfeleljenek a szabálykönyvnek.

2016. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!