Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftben ha csak a...

JohnnyBoy002 kérdése:

Suzuki Swiftben ha csak a legszűrőt cserélem az tönkre teheti e az új légszűrőt?

Figyelt kérdés
Esedékes egy olaj, olaj- és légszűrő csere. Most halasztani akarom egy hóapot még, a Suzka elmegy még így, de arra gondoltam, hogy csökkenteném a jövőhónapi költségeket, ezért a légszűrőt azt már most kicserélném, azt magam is megtudom tenni, de kérdés, hogy lekoszolódhat e a légszűrő, ha nem egyszerre cseréltetem az olajjal meg annak a szűrőjével?
2016. szept. 10. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a légszűrőnek az olajhoz és az olajszűrőhöz. Cseréld ki nyugodtan.
2016. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze egymáshoz. Lehet őket külön külön.
2016. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vedd meg most a légszűrőt, tedd fel a polcra, aztán amikor az olajat cseréled, egy füst alatt azt is kicsréled. .és baromi jól fogsz aludni..


azért kiváncsi lennék, hány kilométer után cserélsz légszűrőt? olvastad-e a kezelési könyvét a vasnak? és milyen SAE-t használsz?

2016. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tavaly szeptemberben cseréltem, egész pontosan 5000 km-t mentem vele. Az autó szerelőm azt mondta, hogy az olajat minden évben cserélni kell, mert elveszti a viszkozitását, függetlenül a megtett kilómétertől. Ugye olajat meg szűrőket egyszerre cserélünk. Így most is ez fog történni, 1 hónap különbség lesz a légszűrő és a többi között.
2016. szept. 11. 22:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Olajat és olajszűrőt egyben kell cserélni. A többi szűrőt csereberélheted máskor is. Gyárilag azért adnak meg a cserékre összevágó ciklusértékeket, hogy minden egy alkalommal el lehessen intézni, ne kelljen 4 különböző alkalommal szervizbe menned.


Ha keveset mész, de annak egy jelentős részét pl nyáron poros környezetben, akkor cserélheted a légszűrőt sűrűbben, akár havonta is mert azt a körülmények úgy adják, de az olajat ettől még felesleges havonta cserélni.

2016. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tegnap kicseréltem a légszűrőt.


4 alkalommal szervízbe? Ezen a faék Swiften 5 perc alatt kicserélek egy magam mindent (olaj, szűrők) :D

2016. szept. 13. 07:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze a Swiftnél ez oké, de ha veszel egy olyan autót, amiben kell cserélni motorolajat, váltóolajat, váltószűrőt, difiolajat stb ott jön ez elő, hogy 1-2 alkalommal sima olajcsere, a következőnél meg minden kompletten :)
2016. szept. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!