Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hangszórókat vegyek az...

Milyen hangszórókat vegyek az autómba?

Figyelt kérdés

Le szeretném cserélni (első körben) az ajtóba lévő 2 hangszórót. És szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyet vásároljak, ami jó minőségű (nyilván a kerethez viszonyítva)? Idővel cserélnék fejegységet, a műszerfalban lévő magasakat, aztán erősítő mélyláda, de csak sorban.

13 cm-esek férnek el az ajtóban (fúrni-faragni nem fogom). Örülnék, ha a hangszóró pár kijönne 10eFt alatt. Legfeljebb 15-öt gondoltam érte, de ezt is akkor, ha nem hangyaf.nyi hangminőségbeli javulást kapok jó pár ezer forintos felárért.



2016. szept. 11. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyiért a márkásabb típusok választékának legaljából válogathatsz csak. nem fog számottevően javulni a hangzás.

Valamint figyelni kell a beépítési mélységre is, mert azonos átmérőjű hangszóróknak is számottevően eltérhet a kosaruk,és a mágnesük mérete. és ha sekély a beépítési hely akkor nem fogod tudni beszerelni.

gyűjts még egy kicsit, és vegyél egy szettet. ebben benne van a két csipogó, és a hozzájuk való hangváltó is. árakat nem írok, mert 30 ezertől,a csillagos ég a határ.

2016. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

10-15k-ért bizony csak hangyaf.nyi javulás lesz, ha lesz egyáltalán. Szettben/rendszerben kell gondolkodni!

Menj el egy autohifi műhelybe és kérdezdi ki őket! Ha korrekt a hely, akkor szívesen és ingyen adnak tanácsot.

2016. szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rákerestem autóhifi műhelyre, de igazából a közelemben nem találtam (neten) semmit sem, így kénytelen leszek Budapest környékére ellátogatnom. Esetleg egy megbízható helyet tudsz ajánlani, ahol értenek hozzá, tudnak tanácsot adni (az se baj, ha egy jelképes összegért néznek rá, de akkor már mondják meg, hogy ennyi pénzből pontosan mit vásároljak)? A beszerelést meg tudnám oldani.


Ők lennének közel hozzám: [link]


Még azt hozzátenném, hogy nem *** ezer forintos rendszert szeretnék, mert annyit nem is tudnék rászánni, ezért mondtam, hogy először hangszórók, fejegység, erősítő, mélyláda.

2016. szept. 12. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Az rendben, hogy nem akarsz sokat rászánni és ezért csak lépésenként fejleszted. Viszont nehogy úgy járj, hogy első lépésnek veszel egy hangszórót a jelenlegi fejegységedhez, majd második lépésként a fejegységet cseréled, de kiderül, hogy az előzőleg vett hangszórókkal nem kompatibiis, majd harmadjára erősítőt veszel, de azt nem tudod rákötni a fejegységre, stb...

Ezért kell rendszerben gondolkozni. Nem baj, ha nem veszed meg egyszerre az egészet, de a terv álljon össze és legyen fix!

2016. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Átgondoltam a lehetőségeimet és arra jutottam, hogy veszek egy középkategóriás fejegységet, majd utána ehhez egy komponens szettet. Jövőre marad az erősítő és a mélyláda.

Néztem egy-két fejegységet, de még bizonytalan vagyok bennük. Egyenlőre még nem írnám le, hogy melyek a szimpatikusak, kívámcsi vagyok, hogy milyet ajánlanátok. A keretem fejegységre 35-40eFt (+/- egy két ezer forint). Milyet ajánlanátok? Úgy gondolom ez már nem lesz korlátozó tényező ilyen árkategóriában (pl. én olyat néztem amin 3 pár RCA csatlakozó van, később ugyanis 4 csatornás erősítőt szeretnék).

2016. szept. 20. 00:19
 6/6 anonim ***** válasza:
2 pár RCA elég, egy az első szettnek, egy a mélynek. Hangzásba Alpine, Pioneer és JVC, én így rakom sorba őket saját tapasztalat alapján. Most egy Alpine UTE 92 bt fejegységem van, számomra felesleges a cd, igy olyat kerestem ami mechanika nélküli, ez pedig az, hangzása kiváló. 100 000 ft- ból összelehet dobni egy olyan rendszert, ami élvezhető hangzást nyújt.
2016. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!