Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hangszórókat vegyek a...

Milyen hangszórókat vegyek a kocsimba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó hangrendszert a kocsimba, nem akarok versenyszeruen de azért megallja a helyét.


1 mely ládát és 2db hangszórót szeretnék előre. Úgy tudom ennyi elég is a tökéletes hangrendszerhez.


Hangszoroknal 16cm ajanlottak, az jó? Ha igen milyen márka? Vagy nagyobb kellene? illetve erősítő mely láda milyen kellene. (részletes leírást ha kerhetem)


2016. szept. 13. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon messze áll az elképzelésed a valóságtól. 1 mélyláda és két hangszóró = tölkéletes hangrendszer? Fejegység, erősítő, hangváltó, kábelek, stb... esetleg nem kéne?

Olvass utána komolyabban vagy egy autohifi boltban kérj tanácsot! Ha ennyire tájékozatlan vagy akkor nem a gyakorikérdésen kell kezdeni.

2016. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

na nem éppen ebből áll egy jó rendszer.

ott minden össze függ mindennel,és még ha sikerül is mindenből egymáshoz illőt és jót venni akkor sem biztos hogy sikerül jól elhelyezni és beállítani.

hogy egy európai sq versenybírójától idézzek,kb 40% vehető meg boltban a többit szaktudás tudja csak behozni.


prohardver autóhifis fórumot ajánlom neked.

2016. szept. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Johnny Bravo ***** válasza:

"részletes leírást ha kerhetem)"


Ide teljesen felesleges ilyet írnunk,mert a kérdésről messziről ordít a tökéletes sötétben tapogatózás!Meg mielott barmihez hozzakezdenel vagy barmit vennel olvasgass a temaban kicsit!A net tele van ilyen cikkekkel!

2016. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 joco5582 ***** válasza:

Azért nem olyan drámai a helyzet:). Még elképzelése van csak. A kérdésre, szerintem készíts tervet.

Az első legyen az, hogy mennyi pénzed van. Ebből kell majd kigazdálkodni az elemek megvásárlását és a beköttetést.

Van az az összeg, mikor egy új fejegység és a meglévő hangszórók cseréje - plusz egy aktív mélyláda jön ki. Ezt otthon is be lehet szerelni és nem kell egyszerre.

Szerintem ne vegyél nagy erősítős rendszert, főleg ha még ismerkedsz ezzel a világgal.

Példának okáért a kollégám vett egy Pioneer mechanika nélküli fejegységet 20 és 30 között, plusz lecserélte JBL hangszórókra a gyárit, és vett egy 15ezres aktív mélyládát hátra.

Hallgatva nekem ég és föld volt a gyárihoz képest, és hirtelen több vagy komolyabb rendszert eszembe se jutott volna beépíteni.

Gondolj arra, hogy miért költenél el többet mint ami elég

2016. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok, hogy ez még kevés, kábelek és 1 jó erősítő még kell. és szakmai tudás. Én még nem bújtam bele az autó hifi világába ezért nem is nagyon tudok róla semmit.


Összeségében a teljes szettre (fejegység nélkül, mert az már van) 150E ft-ot költenék.


Nem szeretnék gagyit venni, versenyzők tudom, hogy milliókat és többet is költenek és az a profi szint, de szerintem ennyiből is kilehet hozni egy jó teljesítményt.


Márkákban tudnátok segíteni, illetve hány W stb. Az ajánlott forumokon szétnézek. Köszönöm.

2016. szept. 14. 20:56
 6/6 A kérdező kommentje:

1 kommentelőnek, annyit, hogy "1 mélyláda és 2 hangszóró = tökéletes hangrendszer"


nyilván érthető hogy kábelek és erősítő nélkül nem megy. Ezt inkább arra értettem, hogy nem kell tele rakni hangszórókkal a kocsit, mert rendes hangrendszert ennyiből is ellehet érni, sőtt több nem is kell.

2016. szept. 14. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!