Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik téligumit választanátok...

Melyik téligumit választanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy autót, viszont nincs hozzá téligumim, így most kénytelen vagyok venni. A nyári 17-es alufelnit nem akarom télire fogni, így szereztem 16-os lemezfelnit, erre kellene gumi. Ahogy néztem, a váltóméret 205/60 vagy 215/55 lenne.

A gumik, amiket kinéztem:


Barum Polaris 3

Kumho WP51 WinterCraft XL

Hankook W320 Winter iCept EVO2

Falken HS449 XL


Egyenlő arányban lenne használva városban és külterületen.

Valakinek van tapasztalata ezekkel a típusokkal, márkákkal?

Előre is köszönöm!



2016. szept. 14. 10:55
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem Falken HS449 van, nagyon elégedett vagyok vele, páromén Barum volt, de pontos típust nem tudok. Mindkettőt újan vettük friss DOT-tal, a Falken sokkal jobban tapadt. Azonos kasztni, a motorméret miatt más gyári kerékméret volt, ez is befolyásol picit.


Ezelőtt jó mintàs de régi gumija voltak, felbecsűlhetetlen a tiszta jégen érezni ahogy ragad.

2016. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Én is újat szeretnék venni, mert nem bízom a használt gumikban, főleg, ha téliről beszélünk.

2016. szept. 14. 11:13
 3/10 Johnny Bravo ***** válasza:
53%
Hankook winter icept-em volt már!szerintem korrekt gumi!Otthon meg mostansag amilyen telek vannak arra szerinten bőven elég!
2016. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem Conti Wintercontact TS 850 van, és baromi jó szerintem
2016. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, csak sajnos az már drágább árkategória.
2016. szept. 14. 13:10
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Akárhogy is választasz, mindenképp ellenőrizd a DOT számot. Persze megfelelő körülmények mellett tárolva évekig eladható újként, de nem láttad hogy hogy tárolják, jobb elkerülni a felesleges kellemetlenségeket.

2016. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Barum, vagy Hankook, ezek majdnem olyan jók, mint a prémium gumik, viszont jelentősen kisebb árral.
2016. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A Barumról én is azt hallottam, hogy jól tapad, viszont tegnap kollégám mesélte, hogy neki tönkrement a nyári is, és a téli is. A téligumi belső szerkezete szétszakadt, külsőre nem is látszott, majd légbuborékos lett a szerkezete, és ütött minden fordulatnál. A nyárija pedig egyszerűen szétnyílt 2 évesen.

Így valahogy elvette a kedvem hirtelen a Barumtól.

2016. szept. 15. 08:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez a Hankook van, és nagyon elégedett vagyok vele. Elég nagy és nehéz autón van, de 2 tél után alig kopott. Nagyon jól tapad téli körülmények között is, meg tavasszal/ősszel is.
2016. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha mindeképpen ezek közül kell választani, akkor Hankook vagy Falken.


De ha rám hallgatsz, Michlein Alpin Latitud-ot veszel vagy Conti TS850-et.

Nekem az előbbi van, tavaly konkrétan korcsolyapálya csúszósságú, ónoseső után lefagyott úton álltam meg vele úgy, hogy a kocsi meg sem mozdult oldalra, végig egyenesen állt meg.

2016. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!