Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell driftelni?

Hogyan kell driftelni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném kipróbálni, csak elméletben érdekel, hogy hogy csinálják.

Addig oké, hogy behúzzák a kéziféket. De pl. hanyas sebességben csinálják ezt? Nyomják közben a gázt? Mennyi idő után engedik ki a kéziféket?

Tényleg meg lehet úgy tanulni irányítani az autót ilyenkor, mint a filmekben is?

Köszönöm!


2016. szept. 14. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

egyszerubb ha jutubon megnezel nehany drift videot


[link]

2016. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindentől függ ez...

Kezdjük a profikkal és a 600 lóerős épített versenyautókkal.

Ezekbe hidrós kézifék van ami azonnal beblokkolja a hátsó kerekeket, ez az egyik megindítási lehetőség, emellett, kuplungrárúgással is el lehet indítani, vagy simán "bedobod a kanyarba" elven, hogy mondjuk jön egy balos kanyar de előtte kicsit balra kormányzól és úgy nagy gázzal jobbra, belimbálod, van a powerslide, az erőcsúsztatás, mikor a kanyarba csak adsz egy nagyobb gázt. Minden helyzetbe mást kell/lehet alkalmazni, sok mindentől függ, hogy mit hogyan kell csinálni. Útviszony, ív, a kocsi erőssége, diffi nagyon sok minden befolyásolja, hogy mit menynire kell adagolni. Térjünk az utcára. Nekem van egy kb. 200 lóerős E36-om. Ez betonra elég kevés még, de esőbe pl. csak 2-esbe a kanyarba adok neki egy nagyobb gázt amint kicsúszik ellenkormányzok és azonnal viszsaveszem a gázt, ez azért fontos, mert ha nem veszed vissza be fogsz pörögni vagy elindul a másik irányba. Finoman érzéssel adagolom, hogy a kocsi keresztbe maradjon és oldalra csússzon szépen, szóval hogy a kerék kipörögjön de nem forogjak be, emellett a kormánnyal is játszok, a kormánnyal és a gázadással tudom nyújtani és csökkenteni és ívrerakni a kocsit és rajta tartani. A gáz és a kormány játéka. És meg lehet tanulni irányítani a kocsit, mert ha nem irányítod megprödülsz. Száraz betonon kicsit nagyobb sebességgel vagy bedobom, vagy a kanyar csúcspontján, mikor a legnagyobb erő ári a kocsit 2-esbe padló és ugyanúgy mint esőbe csak itt sokkal durvábban kell bánnia a gázzal. Ha rárugok a kuplungra úgy is meg lehet csúsztatni, de inkább én az erőből való csúsztatás híve vagyok, mert szakadt már le kuplungom. Röviden ennyi, ha lenne kérdésed tedd fel válaszolok szívesen, én egy driftőrült vagyok, csak nincs pénzem pályára menni :(.

Válasozlok azért pár kérdésdre.

Hanyas sebességbe csinálják?

A versenyzők, mivel nekik 400++ lóerős kocsijuk van így 3-asba versenyen, mivel a belépő sebességük sokszor 100 fölött van. Én, mivel a kocsim gyenge 2-esbe szoktam csinálni, esőbe elforgatja 3-assba is de olyan nagy sebességgel nem szoktam. A kéziféket akkor engedik ki mikor a kocsit már gázzal tudják íven tartani

2016. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Több stílusa van a Drift-nek is. Manapság már azt is Drift-nek hívják ha valaki "keresztbe menve" veszi be a kanyart. Ilyen esetben én csak a szűk kanyaroknál szoktam használni a kéziféket, de ott is csak azért, mert így gyorsabb kanyarbevételt érek el (valamint vannak olyan szűk kanyarok is, amit "rendesen" be sem lehetne venni, mert túl nagy az autó fordulási sugara). (Bár én magamat semmiféleképpen sem hívnám drifternek, csak ritkán szoktam úgy közlekedni és akkor is csak a köridőt szemelőtt tartva, versenypályán.)

Hogy melyik sebességfokozatban kell végrehajtani, az csak a kanyartól illetve a járműtől függ. Gázt persze, hogy nyomni kell hozzá, különben nem pörögnének el a kerekek. Kézifék kiengedése változó, általában pár tizedmásodperc, élesebb fordulókkor több lehet. Filmekben a Drift-jelenteket általában nem szokták megkonstruálni, felbérelnek egy profi vezetőt és építenek a célnak megfelelő autót. Utcai autóval, egy átlagos sofőr nem fog úgy driftelni mint ahogy a filmekben mutatják.

2016. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!