Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó "ingyen"? Plusz...

Palilaci kérdése:

Első autó "ingyen"? Plusz lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem a kresszt e-learningen. A sulimban van egy oktató, akinek autóiskolája van így őket választottam. Ha októberre levizsgázok kresszből+elsősegílyből akkor kb. decemberre betudnám fejezni a forgalmit? (Persze ha nincs bukás)

Első autó pedig egy Mo.-i Astra G 1.4 benzines vagy egy németországi VW passat B4 2.0 variant lenne az ideálisabb? Az astra barátnőm apjáé, garázsban tartott, teljes vezérmű és kópós alkatrész csere lett rajta. Az olyan 400-430 körül lehetne az enyém+ az átiratás. De bevallom őszintén a passat felé húz a szívem, meg az ingyen az enyém lehetne mert nagybátyám nekem adná. Viszont lenne pár dolog ami az én pénztárcámat terhelné:

-regisztrációs adó (ez nem tudom ez esetben mennyi)

-műszaki

-a jobb oldali első fényszóró plexi betört

-a szállítás

Az autó hibátlan műszaki állapotban van, nincs széthajtva, csak a kérdés, hogy ha németből akarom behozatni akkor az milyen költségekkel járna. Mert arra meg max. 350 ezret szánnék. Annyiból kilehet mindent hozni, hogy az autó részt vehessen a forgalomban? Jah és kb mennyi a fogyasztása? Mert nagybátyám azt mondta városban megeszi a 12őt de havernak az Audi 80asa elmegy 9 literrel is pedig ugyanúgy 2.0es motor.

De amúgy ti milyen autót ajánlanátok fél milláért mindennel együtt (átírás stb)? Az elvárások max 20 éves korig, korrekt fogyasztás (max 8-9 liter) és ne legyen suzuki, daewo vagy francia/olasz autó. Nem megyek bele hogyménemsuzuki. Csak benzines. Köszöntem a válaszokat.



2016. szept. 17. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Passat is benne lenne 400-450 ezerbe,itthoni forgalomba helyezéssel,műszakival és az egyéb felmerülő költségekkel.


500 ezer körül 1.5/1.6/1.8 szívó Mazdákat és Hondákat nézném

2016. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

500 ezerért(mindennel együtt) ami 400 k az autóra...

És nagyon jó legyen.

Hááát.

Sok szerencsét hozzá.

Ilyen autó tipus a használautó piacon nagyon kevés van

Például a suszuki:)

Tudod akinek nincs pénze az ne akarjon csodát.

400 ezerből tip top suzukit adnak, de az neked nem kell.

Majd veszek egy 2000 es wv passatot ami 12litert fogyaszt és az első évben garantáltan több száz ezret fogsz rá költeni.

Te tudod, hajrá:)

2016. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a passat gazdija azt mondja megeszi a 12-t városban akkor abban lehet valami de egyébként is eltudom képzelni róla.

Nem szimpatikus nekem az a motor, nem is megy ugy mint ahogy az ember várná és a fogyasztása sem jó.

Astra 1.4 nekem idegesítően gyenge, úgyhogy megértem a dilemmádat.

Astra 1,6

Focus 1,6

Golf 1,6

fabia, oktávia. Ha bejön valamelyik.

2016. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
37%

Amúgy lehet én vagyok a hülye de én mindenképpen a Passat-ot választanám.


A családban volt már legalább 6 VW és mind megbízható volt. Ráadásul egy Passat beltér és felszereltség terén sem egy kategória egy G Astra-val.


Ráadásul egy 2 literes szívóbenzin motor egy 1.4 szívóbenzinhez képest nem durva különbség.

2016. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen az octavia az bejövős, a golf (3) kevésbé a 4 meg ennyiért nincs (vannak de azok szarok). Fosok ismeretlentől használt autót venni, biztos vételre megyek. Az autó olaj esetleg alkatrészcseréje munkadíj mentes lenne, mert műszaki suliba tanulok és bevihetem az autót valamelyik műhelybe, ha meg elektromos hiba azt magam is megcsinálom. A keret igazából 1 milla de biztos, hogy nem fogom az első autómra költeni, amit 3 éven belül cserélek.


#2 Direkt mondtam, hogy hagyj már azzal az autónak csúfolt szarral. Haver audi 80asa nyár eleje óta megvan, kereskedőtől azt semmi baja. 270000ért vette. De mázlija volt+ bejárta a megyét. Szóval kapok minőséget ennyiért.

A passat meg hibátlan állapotban van, alig ment és a nagybátyám csak nem basz át. 10 éve van meg neki, február óta nem volt üzemben (céges autó) eddig csak olaj meg aksicsere volt.


3# Ha tudnád, hogy vezet a tulaja akkor reális a 12 lityi, de kímélve tuti nem eszik ennyit az autó még városba se.

2016. szept. 17. 14:53
 6/11 A kérdező kommentje:

Koaxk Ábel nevű felhasználó válasza:


Amúgy lehet én vagyok a hülye de én mindenképpen a Passat-ot választanám.


A családban volt már legalább 6 VW és mind megbízható volt. Ráadásul egy Passat beltér és felszereltség terén sem egy kategória egy G Astra-val.


Ráadásul egy 2 literes szívóbenzin motor egy 1.4 szívóbenzinhez képest nem durva különbség.


G astra valamivel modernebb autó mint egy b4es passat.

A motorösszehasonlítást mire érted? Mert az 1.4es motor brutál gyenge, de fogyasztásban jobb mint egy 2.0ás. Meg ugye a passat legalább 500kgval nehezebb kaszni.

2016. szept. 17. 15:02
 7/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%
Boccs benéztem én a B5-ös passatra gondoltam, a B4-es valóban régi konstrukció, annál valóban jobb választás lenne a G Astra!
2016. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én habozás nélkül az Astrát választanám. A világból kivisz komolyabb szervizköltség nélkül is.
2016. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából nekem csak az 1.4es motorral van bajom, meg nekem picikének tűnik. A passat meg tágas, erős és kényelmes. De várom továbbra is a pro és kontrákat, véleményeket.
2016. szept. 17. 19:33
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ellentmondasz magadnak egy picit. Azt írod, hogy ha látnánk hogy vezet a rokonod, megértenénk, miért kajál a Passat 12 litert. Ha a rokon 10 éven át ebben a 12 litert fogyasztó stílusban taposta ki a belét, biztos hogy olyan jó állapotú a motor és a hajtáslánc?


Inkább G Asrta, egyszerű, megbízható, olcsó hozzá az alkatrész.

2016. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!