Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Halogén féklámpa helyére LED?

Halogén féklámpa helyére LED?

Figyelt kérdés

A mostani halogén izzóm 2 szálas,azaz helyzetjelző és féklámpa is egyben. Ezen izzó helyére LED-et szeretnék. A LED izzó el fogja-e látni ezt a 2 funkciót,vagyis amikor fékezek,erősebb lesz-e a fénye??


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 17. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Azt tudod, hogy ez elvileg szabálytalan? Ha kiszúrják vizsgán, akkor nem engedik át az autót.
2016. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Neked fogalmad sincs hogy mi az a halogén izzó! azt autóban, csak a fényszóróban használnak.

Neked ugynevezett dupla funkciót ellátó 21/5w-os bilux izzó van a kocsidban.

a neten látható BAY15D foglalatos LED izzó mind kétes minőségű kínai vacak.

miért akarsz ilyet? 1.nem megy tőle jobban az autó. 2.nem néz ki tőle jobban az autó 3.a csajok lesz@rják 4.nem fogyaszt kevesebbet tőle a kocsi 5. ha halvány a fénye akkor még jól seggbe is durranthat valaki

2016. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kiégett izzót akarsz cserélni és nagyobb élettartamot szeretnél, akkor inkább keress Philips, PIAA vagy más márkás utángyártottat, a LED-re mókolás autóban több ok miatt sem olyan triviális, mint mondjuk egy házi E27 körte cseréje.
2016. szept. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Már régesrég elérhetőek az európai nagy nevű autó-fényforrás gyártó cégek ledes fényforrásai. Nem olyanok, mint a fent említett kínai szarok, gyenge, pontszerű fénnyel.

Az olcsóbbak ugyanazt a led-csoportot használják, helyzetjelzőként kb. negyedakkora fényerővel, a legdrágábbakban több led van, a lehető legközelebb elhelyezve ahhoz a pozicióhoz, ahol a két szál van a hagyományos izzóban.

Ezzel elérték azt, hogy a lámpa látványát ne lehessen megkülönböztetni egy hagyományos izzót tartalmazó lámpáétól.

Évek óta használok ilyet, 2 vizsgán is túl. Legnagyobb előnye az azonnali teljes fényerő. Egy izzószál, mire teljes fényerővel világít, eltelik 1-2 tized másodperc. Autópályatempónál egy autó másodpercenként 40 métert tesz meg. Amennyivel később világít egy izzó, annyival később kezd félkezni a mögöttem jövő. Egy tized másodperc késedelmen az múlhat, hogy hogy vészfékezéskor a hátsó autós mögöttem áll meg, vagy rommá töri a hátulját.


Nekem még egy régebbi típus van, most ez a legjobb:

[link]

Próbáld ki, nem fogod megbánni.

2016. szept. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Köszönöm a lepontozást. Kedves birkák, 5 éven belül csak ledes autófényforrások lesznek.

Ha rajtatok múlna, még mindig lovaskocsival járnánk, maradi barmok.

2016. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is feltettem nem is olyan régen, és hasonló értetlenkedés volt rá a felelet.
2016. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy miért nehéz felfogni azt, hogy egy hagyományos izzóra kialakított autóba TILOS beszerelni LED fényforrást. 1-2 ember engem is lepontozott, pedig ez a valóság. Ezt a szabályt nem én hoztam én csak felhívtam a kérdező figyelmét erre, de felőlem mindenki azt csavar az autójába, amit akar.

Mellesleg a 3-as válaszoló linkjében is ott van a termék alatt ez a szöveg:

"Off-road termék, csak saját felelősségre: mint minden retrofit autó LED, az Osram 1557R-02B is off-road termék, mely nem rendelkezik ECE minősítéssel, így hivatalosan nem használható közúti forgalomban. A két legnagyobb autóipari gyártó már évek óta dolgozik azon, hogy a retrofit autó LED-ekre Uniós szabvány készüljön, de jelenleg még nincs Európában hivatalosan közúton használható retrofit LED."

Szóval jó sufnituningolást!

2016. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján jócskán kevered a dolgokat és nem vagy tisztában az alapokkal.

Ennek ellenére megpróbálok válaszolni (a szabályokat, figyelmen kívül hagyva).


Ha azt szeretnéd, hogy a két izzószálás izzó helyett LED helyzetjelződ és féklámpád legyen, akkor értelem szerűen a LED "izzónak" is 3 polusúnak kell lennie. Tehát a foglalata ugyan olyan kell legyen, mint a hagyományos izzónak. Technikailag ekkor megvalósítható, hogy fékezéskor nagyobb fényerővel világítson.


DE


Ne csináld! A féklámpával nem babrálunk, mert egy gyengébben látó söfőr akár beléd is jöhet miatta. A 2X21 watt fékezéskor nem sok, ennek cseréjével nem spórolsz igazán energiát.

2016. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!