Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel f astra váltó olaj csere...

Opel f astra váltó olaj csere hogyan?

Figyelt kérdés

Hello


Az lenne a kérdésem hogy a váltóm nehezen megy be egyesbe 2 szeri kuplungolás utan engedi be csak , váltó olaj még ebben nem volt cserélve az lenen a kérdésem hogy nehéz dolog ? hogy álljak neki ? milyen olajat ajánlotok ? illetve a bowdent is cseréljem ?



2016. szept. 18. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Ez tényleg jó ötlet, én is mindig olajat cserélek a váltóban ha szar a kuplungom!

:D

2016. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nehezen vesszi az 1 est azert kell töbször kuplungolnom gondolom ezért kéne válto olajat tenni bele mert cseréle szorul.
2016. szept. 18. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A váltóolaj csere nem bonyolult. Az alsó váltódeklit tizenpár csavar fogja, leveszed, ott lefolyik az olaj, új tömítéssel visszarakod majd fent a váltórudazat végénél van egy gumikupakos betöltőcsavar, azt kitekered és ott tudod feltölteni. Asszem azokba még valami 75W90 megy.


Viszont ez nem valószínű, hogy megoldja a problémád. Próbáld meg azt, hogy először harmadikba rakod majd onnan teszed át egyesbe. Ha az működik akkor valszeg szinkrongyűrűs lesz az 1-es fokozat.

2016. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nagy gyuri ***** válasza:
Elöszőr is az olajat elvileg nem kell cserélni mert örök-olajnak is nevezik ami baromság szerintem ,de ha nagyon akarod cseréld le, olaj le eresztöje nincs ne keresd oldal dekni le aztán ki folyik de illik utána tömitést is cserélni.A második dolog elöször azt a csuklos kart nézesd meg ami mozog -forog-csuklik váltáskor a motor térben van ,van benne egy hasitott végü stift az szokot el nyirodni filléres dolog.Lehet ez is a baj ,a bovden hát nem hiszem ,igy táv javitani nehéz ,de lehet a kuplungod nem jó ,hol fog kb alul-felül,nem csúszik?akkor még az is szóba jöhet hogy a váltó kulisza is el ment-el kopot.Nehéz így tippelni.Én ha cserélnék váltó olajat gyári minöségüz vagy valamilyen prémiun.De ezt meg találod a gugliban vagy valamelyik F astra csoportba.Tudok egyet :Astra F kisokos ott mindent meg találsz szervizelés menüben ,vagy az Opel Fórum
2016. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az az oldalsó deknit veszi le, akkor nem folyik le minden olaj, marad még benne valamennyi.
2016. okt. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nagy gyuri ***** válasza:
Igen így van ,köszi az észre vételt el írtam
2016. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm a segítséget a minap vettem 2l A.Z 80w90 olajat azt ajánlták hogy ez prémium és jobb mint más olaj. remélem úgy lesz . a zsírozást megcsinálom.egy bontoban mutatták hogy kellesz majd :D
2016. okt. 3. 20:02
 8/9 B.Dénes válasza:
Bár régi, de ha valaki olvasná... 80w90 olaj nem jó bele. Gyári GM piros, kézi váltóba való olaj! Nem olyan drága az, a hülye tanácsokra meg legyinteni kell.
2018. jún. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És ha falun épp nem kap gyári piros GM olajat vagy csak online tud rendelni egy vagyonért, akkor soha ne is cseréljen..


A Castrol a Snytrans 70W90-et ajánlja a krézibe. Ha szerintük jó akkor biztos jó.


Persze fontos a gyártó ajánlása, de ha időközben a gyártó beszállítót vált vagy épp a típust és a hozzávaló olajat nem gyártják már 15-20 éve akkor? :D

2018. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!