Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Németországban meg lett...

Ha Németországban meg lett véve az autóm (ismerős által) de nem az én nevemen lesz hanem Édesanyámén ha meghatalmazással kimegyek írathatom az ő nevére?

Figyelt kérdés
Édesanyám nem szeret utazni szóval nem akar velem jönni viszont azért lesz az ő nevén mivel ketten fogjuk használni és neki olcsóbb a biztosítás . És ez érdekelne hogy megoldható valahogy hogy ne keljen kijönnie velem Németországba de az ő nevére tudjam írni ? Előre is köszönöm a normális válaszokat !

2016. szept. 19. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
AZ adásvételi szerződést kint kötöd meg, gondolom ezért a kérdés, hogy ki kell-e utazzon Veled. Szerintem nem. Nem ismerem pontosan a jogszabályt, de simán meg lehet csinálni, hogy megírjátok az adás-vételit kint a nevedre, majd itthon írtok egyet anyukáddal a tiédről az övére. Sok esetben (legalábbis kereskedőknél gyakori), hogy a kintit nem is érdekli, ki írja alá a szerződést, vagy alá sem írja senki a vevő részéről.
2016. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
most olvastam ismét, tahát már meg van véve az autó. Kint kell átírni, nem magyar rendszáma lesz ?
2016. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kint csak le van foglalózva megyek érte nemsokára szóval még semmi nem történt vele csak ott lett hagyva pénz hogy ne vihesse el más és hogy kinek kell ki utaznia velem az a kérdés . És ezzel nem kell kétszer átírási költséget fizetni ?
2016. szept. 19. 20:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Vollmacht (meghatalmazás) minta



Hiermit bevollmächtige ich


Vollmachtgeber

Name, Vorname

Anschrift


Vollmachtnehmer

Name, Vorname

Geb. Datum/Ort

Anschrift

Entsprechend dem beigefügten Auftrag folgendes Fahrzeug, bei Eignung in Qualität und Preis, für mich zu erwerben und den Empfang des Fahrzeuges zu quittieren.

Fahrzeugtyp

Details

Kaufpreis

Gültig ist diese Vollmacht einmalig und im Zeitraum von (Datum) bis (Datum).

Ort, Datum

_____________________________

(Unterschrift Vollmachtgeber)


_____________________________

(Unterschrift Vollmachtnehmer)

2016. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
azzal a módszerrel, amit leírtam, alighanem szükséges a kétszeri átírás. A meghatalmazásos minta tök jó, meg kell próbálni azt is. Legrosszabb esetben marad a kétszeri átírással járó változat.
2016. szept. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Trélerrel hozod, vagy hazajössz vele?
2016. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hazajönnék vele lábon
2016. szept. 20. 15:34
 8/11 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha itthon írnátok egy német adás-vételit, amit anyukád aláír, majd azzal mennél ki ? Kint egyébként vár rád némi adminisztráció, olvass szerintem utána, hogy megy ez az egész dolog. Meg tudod szerintem kérdezni a kinti irodát is, hogy mit fogadnak el, stb. remélem tudsz németül, vagy valakivel ezt le tudod egyeztetni.
2016. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De nem tudja az anyjával előre itthon aláíratni ha lábon hozza, mert ha van egy adásvételi Hans-Jürgen és a srác anyja között, azt ő hogy vigye be a Zulassungstellébe átiratni a vasat és kiváltani az Ausfuhrkennzeichent?
2016. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi olyan bonyolult ebben, konyorgom? Ir egy meghatalmazast az anyjaval nemet nyelven, es azzal bebaktat a Zulassungstellehez atiratni. Szerintem total nem lehetetlen kuldetes....Autot is ugyanigy vehet Vollmacht-tal. Nem latom, hol a problema?
2016. szept. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!