Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan javíthatnák ezen? Mit...

Hogyan javíthatnák ezen? Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Ma sikertelen lett a forgalmi vizsgám. Volt egy-két hülyeség, amit csináltam, bevallom. Pl.: kb. már vagy 5 perce várakoztam egy kereszteződésben, ahol nekem elsőbbségadás tábla volt, de jöttek minden oldalról folyamatosan. Kezdtem kicsit "pánikba" esni, hogy sokat állok, hogy biztosan én vagyok a béna, ezért elkezdtem gurulni, hogy hátha valaki elenged, villogtak is, hogy menjek, de kicsit túl gurultam, a kereszteződés közepe fele jártam, mert mindenki csak állt és villogtak nekem, a vb elnézte, de én éreztem, hogy nem jó és elkezdtem ráfeszülni. Jött is a lefulladás, meg mi egyéb kisebb hiba. Aztán elérkeztek a parkolások, mert már a saroktolatást megcsináltam. Egy db. hely nem volt, még jobban feszültem. 5-10 perce már keresgéltem, az oktatóm mondta, hogy menjünk jobbra, ekkor a vb közbevágott menjünk egyenesen nézzünk ott helyet. Már nagyon idegesített, így csak egy szűk helyet találtam és megpróbálkoztam vele. Jobbra merőleges hátramenet...Mivel szűk volt, egy javítással (előrébb gurultam), sikerült betolatni. A vb oldalán kevesebb volt a hely, de még nem húztam fel a kéziféket, még lett volna egy javítási esélyem, vagy max így hagyom hibapontért. Erre rám szólt, hogy cseréljek helyet az oktatómmal, nem kell "centizgetni". Innentől mindenféle mondvacsinált hibát felhozott. Egynél éreztem jogosan, hogy megbuktathatott volna, de ha az felett egyszer már elsiklott, akkor miért hiteti el velem és miért buktat meg parkolásért a 40. perc környékén és jelöli be a "a közlekedési helyzetet nem ismerte fel" azonnali bukást? Pedig már kezdtem reménykedni...Azért is rám szólt, hogy lassan gurulva kerestem parkolóhelyet...Ezekből kifolyólag szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan és miként tudnám észrevenni a jó parkolóhelyet vizsgán? Valós helyzetben biztosan nem a 2 kocsiközé parkolási lehetőséget keresném leginkább. (Nem az, hogy nem megy, hanem nem veszem időben észre a helyet, vagy azt, hogy szűk, de hát be tudok állni, csak hát nem tetszett neki...). Nagyon elvagyok keseredve, ez volt az első vizsgám, minden más elsőre meglett, nem erre számítottam...Vizsgával kapcsolatban is jöhetnek jó tanácsok, megnyugtatások, hogy nem én vagyok az első, aki nem ment át egyből stb... Vagy valami hasonló eset, akinek elsőre nem ment valami jól, de másodjára "simán" átment. Most minden jó tanács és biztatás jól jön. Minimum hány órát vegyek szerintetek még? 6+1 vizsgára kevés?

2016. szept. 19. 23:41
 1/6 joco5582 ***** válasza:

Szia, Úgy általánosságban véve nem az autósiskolában lehet megtanulni vezetni, így szerintem ha nincs komoly hiányosságod, akkor néhány óra után próbáld meg újra.


Tedd fel magadnak a kérdést: Megy az útvonal az gyakorlás során? Ha megy akkor a vizsgán is fog.

Sok sikert

2016. szept. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt a legfőbb hiba az volt, hogy ráfeszültél, többször is.

Ne tedd. Kit érdekel, ha sokat állsz, mert jön a sor?

Várd ki, a hely keresés is ilyen.


Max tovább tart a vizsga, vagy lerövidítik az útvonalat.

2016. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!


Pénteken mikor gyakoroltunk, kb. hiba nélkül vezettem. Oktatóm is azt mondta, hogy szép nyugottan vezessek, mellékutakon meg parkolóhely kutatás közben mehetek lassabban, erre a vb azt mondta, hogy nem érti miért mentem lassan, mikor ő már onnan látta, hogy nem lesz hely. Erre behúzta hibának azt is, hogy indokolatlanul lassan haladok és darabosan vezetek, pedig ahol lehetett, vagy az út minősége engedte 50 körül mentem. Ettől tartok a következő vizsgán, hogy nem fogok merni lassan menni, parkolókat keresni...Oktatóm azt mondta túl szigorú volt..

2016. szept. 20. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne keress kifogásokat, inkább előre tekints, a következő vizsgára.

A leírásodból nem úgy tűnt, hogy a vizsgabiztos alapból rossz indulatú volt, de besokallt, az elfogadhatónál bizonytalanabbnak érezte a vezetésedet - ez sajnos vizsgabiztos függő, van aki kevésbé elnéző, a másik engedékenyebb lehet, de ha úgy gondolja, hogy még nem tudsz egyedül alap dolgokat megoldani, akkor megbuktat...

Nem strigulázzák az összes hibát, mert akkor még a rutinos vezetők is lazán kigyűjtenék a 10 hibapontot, ha bizonytalannak érzi a tanulót, s nem engedi át, behúz egy azonnali bukást jelentő hibát.

Nálad is a sok hibát elégelte meg, amit ugyan nem illó módon reagált le, de nem tudsz ellene tenni.

Az oktatóddal át fogjátok beszélni, nem történt katasztrófa, sok hasonló eset van a vizsgákon


Az oktatók ismerik a vizsgabiztosokat, vizsga előtt tőlük érdemes rákérdezni, hogy az aktuális vizsgabiztosnak milyen bogarai vannak (pl lassú haladás esetén)

2016. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kérdeztem vizsga előtt. Azt mondta oktatóm, hogy nagyon precíz, a lány aki velünk volt ő pedig nála bukott legelsőnek...Kb. hatam voltunk aznap, egynek sikerült a vizsga. Remélem legközelebb én is magabiztosabb leszek és a vb sem várja el tőlem a nagy precizitást és rutint, akkor talán meglehet. :) Csak hát ez a fránya várakozás is "megöl", 2-4 hét a következő vizsga kb. és áprilisban kezdtem el a jogsit...Vezetni is vizsga előtti 3-4 napban szeretnék, úgyhogy marad a várakozás minden téren.
2016. szept. 20. 13:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült ma! :)
2016. nov. 2. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!