Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem lehet nagyobb akkumul...

Mért nem lehet nagyobb akkumulátort tölteni vele?

Figyelt kérdés
Meg van adva az akkumulátortöltőnek hogy minimum 15Ah és maximum 60Ah akkumulátort tölthetünk vele,de nem értem hogy miért,hiszen ez csak a kapacitás 60Ah mondjuk tegyük fel feltölti 10 óra alatt akkor mondjuk egy 74Ah-s akkumulátort tegyük fel elméletben 12 óra alatt,de miért írja hogy nem lehet?
2016. szept. 20. 20:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem ajánlott. A töltőáram korlátozott, ha nagyon lemerült a 60Ah-nál nagyobb akksi, akkor lehet, hogy akkora lesz töltőáram amit már nem tolerál a töltőd.
2016. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De a töltőáram adott,az 6A elméletben.Tehát még mindig nem értem miért is nem bírja,hiszen a 40Ah-sat is és a 60Ah-sat is 6A-rel tölti.Vagy nem jól gondolom?
2016. szept. 20. 21:13
 3/25 A kérdező kommentje:
mármint az én töltőm esetében adott a 6A
2016. szept. 20. 21:13
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

Azért mert a kocsi akksikat a kapacitásuknak a tizede árammal kell tölteni kb.

60Ah-ig tudja ezt a töltöd teljesíteni, a max 6A-s töltőárammal.


Tehát a 100Ah-t már fix 10A-el kéne,amire a töltőd nem képes.

2016. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Elég csak arra gondolni,hogy a komolyabb telefonok is tiltják a töltést,ha valami 500-800mAh töltővel próbálod.
2016. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Olvasd el a leírását, lehet hogy van benne biztonsági időkorlát, és 10 óra után lekapcsol (például azért, hogy egy cellazárlatos akku még ép celláit ne próbálja meg túltölteni.

De az is lehet, hogy úgy gondolják, hogy a kapacitás tizedénél kisebb árammal ne töltsenek akkut (és ebben igazuk is van).

2016. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Az akutöltöknél meg van adva a minimum és a maximum tőltő áramerőség...

A sav-olom aksikat a kapacitásuk max 10% ával szabad tölteni.

De ha kevesebb áramerősségel töltöd(mondjuk a 60ah ás 2ah val) akkor is feltölti csak lassabban.

Vagyis nem vágom hogy mi az hogy max 60ah aksit lehet tölteni a töltőddel.

Egyébként ma már automata akutöltőket szoktak venni.

Ami szabályozza magátol a töltő áramot.

A töltés elején magasabb áramerőséggel tölti, és mikor kezd 80-90% ra érni a töltötség akkor lejebb veszi a töltést.

Sőt vannak ugynevezett csepp töltők amik gyakorlatilag minimális árammal töltik az akut.

Vagyis a nagy kapacitásu aksit is fel lehet tőlteni gyengébb tőltő áramú töltövek is, csak tovább tart.

Az akutöltés olyan mintha egy kádat akarnál feltölteni vízzel...

Ha vödörrel hordod bele a vízet akkor gyorsan tele lesz, de ha pohárral akkor lassaban fogsz haladni de idővel a pohárral is feltőltöd vízzel a kádat:)

2016. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
ok,de akkor jöjjön képbe az autónak a generátora...Az autónak nem lenne szüksége egy teljesen lemerült akkumulátort menet közben 10 órát töltenie.A saját autómban egyébként 120A-es generátor van és 75Ah akkumulátor (800A indítóárammal,de ez ide talán most nem is lényeges) 120A-ből nyilván mennek el a fogyasztókra az Amperek,viszont kétlem,hogy maximum 7-8A-rel töltené az akkumulátort.Akkor innen ahol lakom kb el kellene mennem Olaszországba,hogy feltöltsön.
2016. szept. 20. 22:10
 9/25 anonim ***** válasza:

Az autódban a generátor ugyan 100-120 amperes de van feszültség szabályzó


A generátor nem azért van hogy a nullára lemnerülr aksidat 10 perc alatt feltöltse.

A generátor a fogyasztókat táplálja, az akumlátort csak lassan tölti.

Normál esetben az aksi mindíg kb 90% ig fel van töltve az autóban, és csak az önindító által elhasznált áramot kell potolja a generátor, amit kb 10 perc alatt m3eg is tesz.

Sosem tölti az akut a generátor 100 amperrel:)

2016. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
jaja,persze azt gondoltam hogy nem tölti 100A-rrel.De tegyük fel hogy egy teljesen lemerült akkut teszünk a kocsiba,de beindítjuk én el nem tudom képzelni,hogy 8-10 órát kelljen menni hozzá hogy az akku maxon legyen(600-700km) Valahol talán olvastam,hogy 60-100km alatt feltölt. Multiméterrel ezt ki lehet mérni valahogy,hogy mennyi Ampert tölt éppen az akkuba?vagy ez hülyeség? :D
2016. szept. 20. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!