Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezd érdekelni a motorozás....

Kezd érdekelni a motorozás. Milyen kezdő motort ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szóval: 22 éves vagyok, és el szeretnék kezdeni motorozni, nem ilyen hobbi szinten, hanem suliba/munkába/hazajárás céljából. Még csak most vetettem bele magam az egészbe, alternatív döntésem, mivel autóhoz a jogsi nagyon drága, plusz egy autó még drágább..


Sosem ültem még motoron, csak vittek.


A kérdésem az lenne, hogy milyen kezdő motort ajánlotok? A1-es jogsit szeretnék letenni. Esetleg van olyan lehetőség, hogy valahol (akár ingyen is) lehessen gyakorolni a motorozást? (Kérlek titeket, az oltásokat beszólásokat hagyjátok meg magatoknak. Amatőr vagyok még a témában nagyon, és sok segítségre van még szükségem.)


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2016. szept. 21. 15:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Pluszba még annyit szeretnék kérdezni, hogy egy komplett, normális motoros felszerelés (ruha, kesztyű, bukósisak stb.) mennyibe kerülne?
2016. szept. 21. 15:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Javasolnám A1 helyett A2-t tedd le, a1-be valami 125 pl cbr125 vagy ha robogó érdekel Suzuki uh125 vagy 200 keveset fogyaszt 120 körül megy végbe, suliba munkába tökéletes de több száz kilométeres túrára nem, ha A2 csinálsz az 35kw-ig jó 18 évtől lehet csinálni, abba belefér egy burgman 400 azzal lehet munkába járni vagy akár túrázni is, felszerelés 100 ezer az alja, valami textil kabát és nadrág csizma vagy bakancs kesztyű meg bukósisak, bőr nagyobb motorra kell ott már csak a ruha 100-200 vagy van 500 ezerért is akár bukó is csillagos égig, persze függ attól is a motor hogy mennyi pénzért és vagy használt? De szerintem ha spórolás a lényeg egy megbízható 4t alacsony fogyasztással jó manőverezéssel a dugókba tökéletes, azon belül meg ami tetszik.
2016. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Használtan szeretnék motort venni, ami kisebb túrázásokra jó, lehetőség van a pakolásra és nem unom meg :)


A felszerelés akkor nem is olyan vészes, mint gondoltam. :)


Köszi a válaszod!

2016. szept. 21. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Egyet értek az előttem szólóval, az A1 pénzkidobás, A2-t rakd le, mert nagyon hamar kinövöd majd a 125köbcentit, főleg nincs kocsid bárhova ha menni kell csak a motorod lesz és nem árt ha mondjuk fel tudsz menni az autópályára. A2-vel nagyon takarékos, olcsó, munkába járós motor a Honda CBF250, Yamaha YBR250. Ha komolyabb motort akarsz a kategóriában, akkor Aprilia Pegaso Strada, Yamaha XT660R, Yamaha MT-03, KTM Duke 390.
2016. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vasgyuro ***** válasza:

Kawasaki ER5

Suzuki Gs500

Honda Cb500


[link]

2016. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vasgyúró: Ezek jók kezdőmotornak, de a GS500-on kívül egyik sem A2-es kategória.
2016. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BiTOPro97 ***** válasza:

Honda CBF250 tényleg jó, meg 250ccm felet nem igazán szabad kezdeni. Ehhez legalább hozzáértő szerelő és alkatrész is van bőven.


Mondjuk a 250ccm-es is széles palettát fed le.

2016. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BiTOPro97 ***** válasza:
Plusz mindenkinek: Nem árt körbe nézni mivel közlekedhetsz környező országokban is, és Európában. A motorozás mint társassági túrázó eszköz, igen jó kis élvezeti faktort rejt.
2016. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!