Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra vagy citroen saxo?

Opel astra vagy citroen saxo?

Figyelt kérdés

Első autóvásárlás elött állok. A jogsim 1 hónapja van meg, és szeretnék venni egy saját autót. Melyik lenne jobb választás?

Citroen saxo 1.5D

Opel astra f 1.6 16v

Fiatal vagyok, ezért szeretek sportosan, dinamikusan vezetni. A citroennel ez mennyire lenne lehetséges?



2016. szept. 21. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Saxo nagy előnye hogy egy robogó fogyasztásával el lehet járni vele. Az F Astra nagyon rozsdásodik.
2016. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vasgyuro ***** válasza:
Astra.
2016. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 alf ***** válasza:

nekem saxom volt, galvanizált a kasztni de attól még rohadhat.

amúgy nagyon megbízható. Fateromnak Astra volt, az azért egy nagyobb autó

2016. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Hát homlokegyenest más a két autó ezekkel a motorokkal, szívódízellel ne akarj sportosan vezetni, azt nem arra találták ki.

A saxo eszik legkevesebb 3.5 liter, a fastra meg vagy 10-et is. Astra rohad mint a bűn, gagyi összerakás az egész, ez már nem az opelsosekopel kategória, kb minden beszarik rajta, ablakemelőktől kezdve zárakig, ablaktörlőmotor, stb...

A saxo nem annyira rohad, kívülről nem is látszik, az alján is csak itt-ott. Lényegesen jobb, mint az Astra már.

Én is pont egy fosastrából ültem át egy hasonlóba(peu 106)

2016. szept. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha sportosan, dinamikusan akarsz vezetni akkor Astra F.

Egyébként nem is egy kategória a 2 kocsi, a Saxo egy Corsa méretű autó, az Astra meg ugye a Corsától nagyobb.

Csak pár dízel autót vezettem eddig de mindegyik elég lomha volt, én nem vennék dízelt ha nem muszáj.

2016. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló. Ehhez én nem is tudok mit hozzáfűzni. Vagy talán de. Te egy olyan tipikus ember lehetsz aki a legolcsóbbat szereti megvenni mindenből. Megveszel egy bontószzkevínyt. Aztán meg leócsárlod.

Én mentem f astráv egyszer. 1.4 es volt. 420 ezer kmvel az órában. És nagyon jó volt még ennyi kmvel. Rozsdát nem láttam rajta sehol. Szerintem ez hülyeség hogy rohad. Vagyis nem hülyeség, de akkor miért nem rihad mind? Rengeteg van belőle ezért rengetegféle igénytelen emberek kezébe került fordult meg egy ilyen autó. Ha valaki minden nap használja. De garázsban tartja, télen óvja a sótol. Nem hagyja kint a jégesőn. Akkor 20 éves koréig tuti nem fog rohadni. 20 évesen meg ha elkezd rozsdásodni egy autó az nem akkora baj. De egy F astra alsóhangon is minimum 15 éves.

Rengeteg f astrát látni. És ritkán látni rozsdásat. Jó persze alulról nem tudom mi a helyzet velük. De nen hiszem hogy egy vészes autó lenne. 1.6-os 16 szelepes az 101 ló azt hiszem. Na azt már lehet sportosan vezetni. 10 mp körül van fent százon. A Citroën saxo meg 18.5. Szóval elég nagy a különbség

2016. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-is vagyok. Bocs nem a ketteshez szólt a válaszom hanem a 4-eshez.
2016. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!