Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra GCC 1.2 akkumlátor,...

Opel Astra GCC 1.2 akkumlátor, generátor vagy valami egyéb gond?

Figyelt kérdés
Hali, egy fura hibával küszködök és a segítségetekre lenne szükségem... Már az elején leszögezem hogy közel van a 0-hoz a motorikus ismeretem szóval mintha ovodásnak magyaráznátok :) Múltkor történt velem, hogy mentem az autóval, egyszer felvillant a töltés jelző lámpa, kb 1-2 perc múlva a műszerfalról elment minden világítás, mutatók nullára motor legyengült, gázt hiába nyomtam de még zúgott. Ez csak egy pár másodpercig volt így aztán visszajött minden, töltéslámpa sem világított, de ahogy leáltam és megpróbáltam újraindítani le volt merülve az akksi, már nem lehetett beindítani. Feltöltöttük az akksit teszt céljából és néztük meddig bírja, kn 1 hét volt és megint ugyan ez, elmegy visszajön nincs erő benne, csak aztán menet közben a motor is leállt. Kérlek segítsetek ha tudtok! Előre is köszönöm.

2016. szept. 21. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell mérni a töltést egy multiméterrel. Járó motornál 13,8-14,4V közötti értéknek kell lennie. Ha ettől kevesebb értéket mutat, akkor generátor hiba lesz.
2016. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt sem árt megnézni, hogy az aksi mennyire tartja a töl-

tést. Lehet már gyenge.


Ha pedig előző hozzászóló ötlete és az enyém se válik be,

akkor pedig valahol zárlat lesz.

2016. szept. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 advance válasza:
generátor gond van valószínűleg
2018. márc. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!