Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen nehéz manapság...

Miért ilyen nehéz manapság jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés
Én áprilisban kezdtem, KRESZ, EÜ egyből meglett, forgalomból most hasaltam el. Mindennap látjuk, hogy hány autó megy végig az utakon, rengeteg ember vezet, annyira hétköznapi dolognak tűnik, mégis rengeteg ember kínkeservesen szerzi meg, ráadásul nagyon drága. Mégis akkor, hogy lehet az, hogy ennyi embernek van jogosítványa, de mindennap van minimum egy kérdés a KRESZ-, elsősegély- és forgalmi vizsgával kapcsolatban. Az emberek nagy része minimum egyszer sikertelen vizsgát tesz legalább az egyikből. Pedig ha annyira nehéz lenne, nem lenne ennyi ember az utakon. Talán tényleg csak a pénzről szól és próbálnak minél több vizsgadíjat beszedni? Valahogy nem tudom elképzelni azt, hogy csak én, vagy az a másik pár ember aki ideír napi szinten legyünk annyira bénák, hogy nem jön össze az, ami más több tízezer embernek már megvan...

2016. szept. 22. 16:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán tényleg....


De ezt nem most kezdték, már kb. 30 évvel ezelőtt is ez volt.

Tudod, amikor már valaki eljut odáig, hogy a kötelező 30 óra vezetési tandíjat is kifizette, és akkor egy bukott vizsga után fizessen ki még minimum 5 órát + az ismételt vizsgadíjat... ha ennyit nem áldoz be, veszik az összes addigi befektetés. Az a plusz pénz jól jön az oktatónak is, + ki tudja még kinek...

2016. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Valószínűleg tényleg így van. Biztosan van pár emberi tulajdonságokkal megáldott vizsgabiztos is, akiknél átmennek az emberek. Akiknek volt olyan szerencséjük, hogy kaptak egy ilyet elsőre, természetesen majd jönni fognak dicsekedni és mondani fogják, hogy már pedig nekik elsőre meglett, kenőpénz stb. nélkül és csak azok panaszkodnak akik bénák... Pedig ez nem így van, hisz bármikor találunk olyan helyzetet az internet világában, hogy valaki fizetett és úgy ment át. Sőt, Google sem szükséges egy ilyen történet megtalálásához, kérdezzen meg mindenki 20 rokont vagy ismerőst, egy biztosan akad köztük is... Tudják ők nagyon jól, hogy az emberek 99%-a nem fogja hagyni azt a több tízezer Ft-ot és meg fogja próbálni újra és újra... Mert senki nem hiszi el, hogy annyira nehéz dolog ez, hisz kimegyünk az utcára és napi több 100 autót látunk elhaladni mellettünk és egyik sem ügyesebb vagy okosabb azoknál, akiknek még nem sikerült. :)
2016. szept. 22. 17:00
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azért nehéz, vagyis inkább nehezebb a jogosítvány szerzés,. mint 10-20-30 évvel ezelőtt, mert rengeteg a jármű az utakon.

Melyik a nehezebb? csúcsforgalomban közlekedni a belvárosban, vagy ugyanott végig menni olyankor, amikor alig van forgalom (pl. vasárnap délután)?

Urban legenda, hogy a forgalmi vizsgán meg kell buktatni a tanulót... az igaz, hogy a vizsgabiztos teljhatalmú úr a vizsgán, de neki alapvetően nem a buktatás a feladata, hanem annak eldöntése, hogy az illetőt engedi-e egyedül gépjárművel közlekedni...

A tanfolyam árában a legkisebb összegek a vizsgadíjak, persze, ha valaki sorozatosan bukik, akkor azok is jelentős tételekké duzzadnak.

2016. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon rosszul végzik a munkájukat, hisz rengeteg olyan ember vezet, akiknek nem lenne szabad, akiknek meg tényleg szükség lenne rá és még be is tartanák a szabályokat azokat meg szívatják. Nekem ne húzza be hibának azt, hogy nem figyelem a mögöttes forgalmat, azért mert nem tekerem ki a nyakamat. Azért megbuktat, mert bátor vagyok, felismerem a helyzetet, hogy pl. rám villognak egy kereszteződésben, hogy menjek, mert ha nem engednének ki még 10 percet ott állnék, vagy simán beparkolok egy szűk helyre és nekik ez nem tetszik... Nap mint nap látok embereket bénázni a parkolással, vagy annyira félnek volán mögé ülni, hogy összefoss.k magukat, de a vizsgabiztosok őket engedik át, mert csak 20 méteres helyre állhatnak be vizsgán és összesz.rt gatyában ülnek az autóban, mert félnek saját döntést hozni és képesek félórán át egy helyben várakozni még egy keresztezősében is, mert nem mernek kihajtani. Persze majd kapnak érte egy-egy hibavonalat, azt csókolom, jogosítványod van. De sokszor nem csak ennyin múlik, ha nem vagy puszipajtás, vagy nincs borítékod, azért is meghúzhat...
2016. szept. 22. 17:11
 5/23 A kérdező kommentje:
Az meg, hogy mi a legdrágább, nézőpont kérdése. Az, hogy mi fizetünk 90-120.000Ft-ot a kötelező órákért, az tényleg semmi a 11.000Ft-os vizsgadíjhoz képest. Persze ha már ésszerűbben közelítjük meg... A vizsgadíj egyszeri alkalom, egy vizsgára használható fel, ahogy az is, ha egy órát fizetsz ki. Egy egyszeri óra 3-4.000Ft, egy egyszeri vizsgadíj 11.000Ft. Innen nézve már nem is annyira olcsó. :)
2016. szept. 22. 17:16
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm végig csinálta a vezetést, a legvégén vissza a rutinra, még álljon be a ferde parkolóba... az is oké.


Azt mondja neki a vizsgabiztos: ez a parkoló olyan széles, mint egy garázs. Maga az anyósülés felől (ahol ő is ült) olyan közel állt meg a vonal (képzeletbeli garázsfal) mellett, hogy arról az oldalról nem lehet kiszállni a kocsiból. És megbuktatta.

Hiába is kezdett volna vitázni, hogy mielőtt valaki a garázsba viszi a kocsit, mindenki más kiszáll belőle...


Vagyis tök mindegy, mennyi autó szaladgált a forgalomban, villamos + minden... végig csinálta, ez a "mondvacsinált" garázs-beállás volt az indok a bukáshoz.

2016. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor miről is beszélünk? Miért kell azt megbuktatni, aki megcsinál minden feladatot, végigvezeti a vizsgát, azt a végén nem tökéletesen áll be a parkolóba vagy valami hasonló. Nem értem miért nincs bennük egy kis emberség... Milyen már az, hogy megkönnyebbülsz, hogy végre megvan és ezért vezetted végig az egészet, hogy az utolsó 10 másodpercben megbuktasson... Lehet most jönni azzal is, hogy az utolsó másodpercig oda kell figyelni, ahogy a valóéletben is, de könyörgöm, ha valaki visszamegy a rutinpályára, már nem erre a sz.rakodásra figyel, hogy mennyire jól parkol be oda, hanem hogy már végre kiszálljon és átvegye a sikeres vizsgájáról szóló papírt.
2016. szept. 22. 17:30
 8/23 anonim ***** válasza:
32%

Megkönnyebbültél most,hogy elénk tártad a világfájdalmaidat így,bukta után? XD

Senkit sem húznak meg készakarva. Ez arról szól,hogy jelenlegi tudásszinteddel még ne parádézz a forgalomban ennyi nem kell ezt túlspirázni.

2016. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos talán fontosabb a megjelenésed a vizsgáztató előtt mint a vezetési tudásod.Nekem az oktatóm mondta hogy volt egy tanítványa aki végülis jól vezetett de mivel nem volt szimpatikus a vizsgáztatónak ezért meghúzta.Ugyebár volt tetkója meg piercingje és mondta is neki a vizsgáztató hogy máskor öltözzön fel rendesen,tehát világosan lejött mindenkinek ebből a szituból hogy már akkor elbukta az illető a vizsgát amikor beült a kocsiba


Tehát ide szimpátia kell és szerencse,de ezek nem elegek ahhoz hogy átmenj a vizsgán,mert nem szabad komoly hibákat véteni.Elég egy komoly hiba és le is állít akkor a vizsgáztató


Akiket látsz az utakon,legtöbbjük minimum 3-szor megbukott a forgalmin,de nem adták fel (pedig fel kellett volna adniuk,mert ilyen szerencsétleneknek jogosítványt adni a kezükbe nagy ostobaság) Ha az ember nem szegény akkor viszonylag könnyú jogsit szerezni és éppen ez a baj.Túl könnyen lehet jogsit szerezni és ezért van ennyi szerencsétlen az utakon

2016. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Felőlem aztán 100x is megbuktathatnak, úgyis addig megyek míg meg nem lesz, meg amúgy is "ajándékba kapom" a jogsit, nekem nem fáj a bukás, hanem felháborít az igazságtalanság. De figyelj, az hogy "nem tudok" vezetni, nálam azt jelenti, hogy be mertem parkolni egy szűk helyre és azt hittem max kapok egy hibapontot érte. Szóval, aki egy ilyet meg mer kockáztatni, mert érzi a gépet, az nem tud vezetni, igaz? :) Legközelebb végigszerencsétlenkedem az utat, besz.ri leszek én is, megvárom azt a kocsit is amelyik 1km-ről jön, meg beparkolok egy 10méteres helyre, azt majd ha átenged, utána én is "profi" sofőr leszek, mint a többiek, akiknek így sikerült. :) Nekem ez jött le, nem baj, tanultam belőle...
2016. szept. 22. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!