Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv mindenkinek! Tudnátok...

Üdv mindenkinek! Tudnátok segíteni hogy első autónak mi lenne a legalkalmasabb, ami kielégíti az legmegfelelőbb autós igényeimet?

Figyelt kérdés

Abban szeretném kikérni a segítségeteket hogy milyen autót javasolnátok megvételre.

Van pár fontos dolog ami nálam igen leszűkíti a kört:

-Legyen erő a motorban (110-max160LE), a fenntartási költségekre ne menjen rá a nadrágom.

-Megbízható autó legyen.

-Ne fogyasszon sokat(itt megjegyezném hogy a gázos(lpg) autótanácsot is meghallgatom.)

-A vásárlási keretet nagyjából max. 1M Ft lenne.

Első sorban VW-golf,-passat, Seat-leon, Skoda-superb autókat nézegettem, PD TDI motorokkal.


Ha megszületett a döntés kiváncsi lennék még a vásárlás utáni költségekkel (papírok, kötelező szervíz).



2016. szept. 24. 16:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Először a Superbet mondanám de ha sportosabb kell akkor a Leont. A pénz nem túl sok ezért azt mondanám hogy fel kell készülni előre hogy néhány dologra költeni kell.
2016. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
A világtörténelem legótvarabb motorkonstrukciója és a megbízhatóság eleve üti egymást. De az első autó 1M alatt meg 110+ LE sem épp jó párosítás. Vásárlás utáni költségre én az autó vételárának minimum 20-25%-át félretenném. Helyedben inkább visszavennék az igényekből és valami fapadosabb Thaliában, Fabiában, újabb Swiftben gondolkoznék, sok lesz ez így eggyütt.
2016. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Dízel helyett inkább LPG-re alakíttasd át az autót
2016. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsotokat!

Igen ez valóban így van hogy nehezen párosul és pont ezért kérem ki a tanácsotokat.

Persze néztem régebbi kis swifteket is csak ami kocsit vezetgetek néha az is benzines és 70 ló körül mozog és egyszerűen gyengének érzem. (nem versenyezni szeretnék vele csak egy egézséges autózást) :)

Ezért gondolkodtam a PD dízelekbe erő van bennük és nem esznek sokat.

2016. szept. 24. 17:25
 5/17 anonim ***** válasza:

2-3x ennyi pénzből vett autóra is ráköltheted a gatyád.

Ha egy 300ezres szervízszámlát katasztrófaként élnél meg akkor válassz inkább valami egyszerűbbet és gyengébbet.

2016. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam még Toyota corollán is. Dízel motorral (igen tudom hogy nincs 100LE se).Még a corolla 1.4, 1.8T mindkettő LPG-s átalakítással.
2016. szept. 24. 17:32
 7/17 anonim ***** válasza:

VW-nél a PD befecskendezés egy vakvágány volt. A '90-es évek végén mindenki fejlesztette a saját common rail diesel motorjait, a pökhendi német mérnökök meg úgy gondolták, hogy ők majd biztos jobban tudják, hiszen mindenki más hüyle, hogy nem látják a PD motorokban rejlő zsenialitást. Na az idő meg is mutatta, hogy kinek lett igaza - a PD nem csak hogy megbízhatatlan és nehezen szerelhető (persze a CR-ek többsége sem egyszerű), de a soron következő emmissziós normákat sem tudták teljesíteni vele. De legalább baromi erős...(mondjuk ez a "ha már füstöl, legalább legyen erős" megközelítés pl. az előző VW-botránynál is visszaköszönt).

Fiat, Skoda már lassan egy évtizede forgalamz gyárilag is LPG-s autókat - gyenge lesz, de a többi követelményedet valószínűleg könnyebben fogják teljesíteni.

2016. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Erős motor + alacsony fenntartási költség kombó nincs. Persze attól is függ mihez képes alacsony vagy magas a fenntartási költség és azt sem tudjuk hogy mennyi pénznél mondod azt hogy a gyatyád is rámegy.

Én Skoda Fabia 1.4 16V 101LE kocsit ajánlanék mert nem eszik sokat, viszont 101LE elég jó egy 1.4-es motorhoz.

LPG-se rossz de használtan nincs nagy választék, az átalakítás meg akkor éri meg ha évekre és jó sok km-re veszed a kocsit.

2016. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

LPG-ve nyugodtan fel lehet menni 2000-2400 köbcentiig, ha olcsón tudd a gázt beszerezni (nem 180-190 forintért)

1400 köbcentis autókat sosem értettem mi értelme van átalakítani LPG-re, hisz alapból 6-7 litert esznek.


Nekem 3000-es benzines van, 11 et eszik átlagba, de még mindig nem szántam rá magam az LPG-re, pedig nekem még a határ is közel van, és 120 forintért tudnék LPG-t tankolni.

Kb annyira jönne ki így, mint ha egy dízellel járna valaki.

2016. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk első autónak nem lenne túl előnyös nagyobb köbcentis autót venni a biztosítás miatt.

Esetleg keress egy megkímélt Skoda Octaviát.



[link]



[link]


Jól megy, és viszonylag jól fogyaszt, 8 liter átlagban, első autónak szerintem felesleges jobb, nagyobb, erősebb autó.

2016. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!