Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 gyermekes család vagyunk,...

3 gyermekes család vagyunk, első autónkat szeretnénk megvenni.1000000 Ft-ig "nyújtózkodhatunk" . Fontos, hogy megbízható, problémamentes, olcsón fenntartható jármű legyen. Suzuki, Skoda, Opel? Autós családosok, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 16. 22:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
3 gyerekkel én egy kombi Octaviát javasolnék, tágas és megbízható, ennyiért már szépeket találni.
2014. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%

Írj a nepperűzőnek.


Amúgy Octavia, első generációs A6-os (5 henegres dízel). Ezek relatíve olcsóak és elég nagyok főleg a kombik. Talán ha tetszenek akkor a W124-es mercik még kombiba brutál nagyok, van amelyik 7 személyes.

2014. okt. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

mk3-as ford mondeoból már bőven van választék 1milláig, de toyota avensis is belefér

ha extrém nagy batár egyterű kell, akkor a seat alhambra / vw sharan gyakorlatilag majdnem ugyanaz

2014. okt. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Suzukik felejtősek. Nem a kasztni, hanem a kis csomagtér miatt. Én az Opel Astra Caravánt vagy a VW Passatot is megnézném. Mind a 2 kombi kivitelben.
2014. okt. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 gomzoli ***** válasza:

[link]


Csak példaként szerepel, nem reklám.

Nekünk is ilyen van, de diesel, tudom ajánlani, jóval tágasabb egy átlagos kombinál, és kevesebb pénzért kapsz nagyobb, praktikusabb autót (vagy ugyanazért az összegért fiatalabb, megkíméltebb állapotút). Mi rendszeresen utazunk 1000 kilométeres távolságokat, kényelem szempontjából tökéletesen megfelel erre is, ráadásul akkora mennyiségű csomagot be bír fogadni hátra, amivel egy pl. Octavia kombinak még a tetejét is telepakolnád. A hátsó ülésen ülve akkora a lábtered, amekkorát semmilyen középkategóriás autóban nem találsz. A tolóajtók miatt nagyon könnyű ki-be szállni hátulra, vagy éppenséggel gyerekülést betenni. Nem kell görnyedni, behajolgatni kitekeredve, mint egy átlagos autóban, szinte állva beférsz... A tolóajtó nyílása is jóval nagyobb (szélesebb), ugyanakkor nem kell attól félni, hogy a csemete nekicsapja a mellettetek parkolónak. 3 gyerekülés befér egymás mellé (nem hinnéd, de sok kocsiba NEM).

Dieselből csakis az 1,7-est (Isuzu) merném ajánlani (miénk is ez), a kicsi 1,3-as CDTI Fiat motoros nem olyan tartós állítólag.

2014. okt. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk Citroen Xsara Picasso van, 1.6-os benzinmotorral, eddig nem kellett komolyabb összeget költeni rá, pedig napi szinten 30-40 km-t megyünk vele. Árufuvarozásra is használjuk, sok minden fér bele, és nagyobb súlynál sem ül meg a hátulja. Klíma csapágyat kellett cserélni, és a szükségeseket (olaj, olajszűrő, abroncsok).

Jelenleg 750-800 ezer forint körül vannak a jó állapotúak, szóval átírással, teletankolással meg pár aprósággal simán kijöttök 1 millióból.


Fogyasztásra nyáron (195/65 R15 gumikkal) 5.5 Liter, télen (185/65 R15 gumikkal) 6-6.5 Liter. Bár édesapám normálisan vezet, üzemanyag takarékosan. Volt hogy állandóan siettünk vele mindenhová, akkor sem mutatott többet az átlagfogyasztás 7 liternél többet.


1.6 benzines, problémamentes motorral. 178.000 km-rel vettük meg, mikor 7 éves volt. Mióta nálunk van beleraktunk 210.000 km-t.

Nem sokára benne van a 400.000 km, és benzines. Nagyon jó.

Viszont kicsit kemény, de ennek köszönhetően stabil az úttartása, kanyarban kicsit sem dől meg (mivel magas autó).


A beltér hatalmas, rengeteg rekesszel, az első ülések háttámlájánál lehajtható ételtartó, lábad alatt rejtett rekeszek, hátsó ülések lehajthatóak, és ki is vehetőek egyszerűen.

Nagy a csomagtér is.


Mi négyen vagyunk, két szülő, két gyerek, és nagyon kényelmesen elférünk benne. Bátran indulunk el hosszabb távra is, mert tartós autó.

Én csak ajánlani tudom.


Mellesleg minden műszaki előtt átnézetjük, de hibát nem talált a szerelő rajta :)

2014. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

xsara picasso 3 gyerekkel tökéeltes választás.

Nekem is az van, 3 nagy ülést raktam már be hátra, és simán elfért.

Ezt kevés autóval teszed meg.

2014. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 gomzoli ***** válasza:

"Fogyasztásra nyáron (195/65 R15 gumikkal) 5.5 Liter, télen (185/65 R15 gumikkal) 6-6.5 Liter. Bár édesapám normálisan vezet, üzemanyag takarékosan. Volt hogy állandóan siettünk vele mindenhová, akkor sem mutatott többet az átlagfogyasztás 7 liternél többet."


Előre bocsátom, hogy ÉN nem pontoztalak le,

viszont szeretnék kritikát megfogalmazni egy dologról, ami miatt szerintem másoktól pirosat kaptál.

Jó kocsik a Xsara Picasso-k, de azért az erősen utopisztikus, amit az 1,6 benzines fogyasztásáról meséltél. 5,5-6,5 litert csak két körülmény között fogyaszt: egyszer amikor álmodozunk, másodszor pedig, ha 80-90 tempóval poroszkálunk az autópályán, tojáshéjjal a jobb láb alatt. Pláne megpakolva... Meg hogy 7 liter felett sose fogyasztott... sokaknak van, vagy volt hasonló méretű, súlyú és motorizáltságú autója, tehát azért nem mindenki hülye a témához, és kevésbé hiszékeny... A cimborám 1,6-os Berlingójában ugyanaz a motor van, és érdekes módon 8-9 literes átlagfogyasztással közlekedik, pedig hidd el, aludni lehetne mellette, olyan finoman vezet. Télen, nagyrészt városban használva sokszor 10 körül is megy a fogyasztása, sok rövid út miatt. Hozzátenném, kifogástalan, újszerű az autója, szó sincs műszaki gondról.


Egyébként tessék, íme a spritmonitor.de oldal listájának a közepe, benne a Xsara Picasso átlagos fogyasztásaival:

[link]


Miért nem lepődünk meg a 7,5- 8 literes értékeken? Apukád rekordot tarthatna ezen a német oldalon, csak regisztrálnia kellene...

2014. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Opel Zafira is jó lehet.

Azt el ne hidd, hogy az 1.6 benzines Xsara 5.5 litert eszik. Egy akkora kocsi alsó hangon 7 de inkább 8 litert eszik. Én amúgy is csak rosszat hallok róluk, de lebeszélni sem akarlak. Akkorát vegyél, hogy ha azok a gyerekek felnőnek, akkor is beleférjenek, 10 év múlva elférjen a lábuk és beférjenek.

2014. okt. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha már a Suzukikat szóba hoztad. Ajánlom közülük a Liana-kat. Tágas, nagy csomagterű autó, főleg a kombi. 1.3-as motor is bőven elég hozzá, ez nem versenyautó.
2014. okt. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!