Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szereti sok fiatal fiú...

Miért szereti sok fiatal fiú a régi autókat?

Figyelt kérdés
most nyilván nem a T modellre gondolok, hanem a szocializmus hagyatékaira pl: Lada, skoda, dacia,stb.

2016. szept. 25. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A Daciát szerintem pont nem szeretik itthon túl sokan, de egyébként ezek még otthon szerelhető autók voltak, egyedi arculattal, egy olyan korból, amiben azért talán jobban meg is becsülték az emberek az automobilizmust.
2016. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert olcsók; élvezetesebb vezetni őket, mint a mostani autókat (ilyenkor nyilván nem a több milliós Audikra gondolok, hanem a fél millió alatti darabokra, pl. egy Passat); otthon is szerelhetők (és könnyedén, nem túl drágán (max. amennyibe maga az autó került) jobbá tehetők, mint gyárilag voltak, köszönhetően az elavult technológiának - bár ez lehet hogy csak számomra vonzó szempont).
2016. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 s55 ***** válasza:
100%
Én szeretem a régi autókat, de elsősorban nem a kelet-európai/KGST-S típusokat, hanem mondjuk egy 60/70/80-as Ford Mustangot, vagy Lincoln Continentalt, illetve az 50-es évek amerikai autói is nagyon tetszenek általában (pl Ford Thunderbird). Azért szeretem az általad említett típusokat is, csak hát mégiscsak Amerika az autógyártás hazája:D Egyébként a designuk, karakterük tetszik az ilyen autóknak.
2016. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a regi corvettek es az angol autok tetszenek. Vintage stilusba illenek manapsag.
2016. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Egyre jobban divat a retró, a mostani 18-22 éves generáció az, aki még jó eséllyel Ladában, vagy más szoci autóban töltötte élete első néhány évét. Aztán sokan vannak, akiknek Ladájuk van, de nem azért, mert annyira szeretik, csak mert nincs más. Amúgy én sajnos pont nem ezt tapasztalom hogy sokan szeretik, a legtöbben lenézik ezeket az autókat. Engem is lenéznek mikor előkapom apám régi Daciáját, amit újszerű állapotban tartok.
2016. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BiTOPro97 ***** válasza:

"Apu, nagyapa autója" akár ingyen, és mert olcsó.


Audi 80 és 100 meg tényleg azért mert otthon is barkácsolható.

2016. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert egy régebbi viszonylag luxus autó még ma is élvezetsebb, mint egy kb 1-2-3-4 millió környékén megvehető mai autó. Én egy '97-es Maserati Ghibli-t hajtok, 5 millió alatt nem nagyon van olyan kocsi, amiért lecserélném, vagyis nem is cserélném le.
2016. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Maserati Ghibili, tipikus szoci autó...
2016. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BiTOPro97 ***** válasza:
100%
#8 Audi is kocka volt sokáig.
2016. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert anno nem nagyon volt más, több generáció nőtt fel ezek mellett, ismertek, ezer alkatrész, könnyű szerelni, sok mindent kibírnak.

Meg ha csak százezer van kocsira, abból nem tud még Swiftet se venni vagy a szülőkről ingyen ráragad. Kb. ennyi. Meg persze a fanatizmus.


Egyébként nem szeretik sokan, legfeljebb egy nyomósabb réteg csak. Józan ésszel már nem érdemes ilyeneket venni fő autónak, de már évekkel ezelőtt se volt.

2016. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!