Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a szett menyire megfelelő...

Ez a szett menyire megfelelő egymással?

Figyelt kérdés

[link]


fejegység 20 k


[link]


Első hangszóró ajtóba 20k van benne hangváltó is . fogalmam sincs micsoda de azt mondták hogy elvileg be kell bele .


[link]



hátsó hangszoró ajtóba 9k


[link]


kalaptartóba 2 hangszóró 13k


[link]


erősitő - 25k


[link]


kábelezés 12k



Nos azt szeretném kérdezni hogy kábelezésben mást nézzek ? Írták hogy fontos azokra is kicsit komolyabb összeget fordítani de fogalmam sincs milyen kell és szerelőhöz mindent oda akarok vinni hogy ezek kerüljenek bele . Nem vagyok otthon a témában azt akarom elérni hogy lehessen kicsit feljebb tekerni a zenét amikor autózgatunk haverokkal és ne kezdjen azonnal el recsegni ha Nightwisht vagy Eluveitet hallgatunk és éppen egy magasabb hangot próbál kiénekelni az énekesnő .


KB 90-100 ezer forintom lenne erre . amit itt leírtam az majdnem 100 ezer és fogalmam sincs ezen felül mennyi ennek a beszereltetés szakival (autóvillamosságihoz tervezem elvinni az jó vagy külön hifishez kéne ? ) de remélem ezt 10 ezerért beépítik .


Szóval az lenne a kérdésem hogy akkor ez így menyire megfelelő összeállítás ? Mint említettem nem értek hozzá csak hallatom a falusi pletykákat és az alapján összeválogattam . (azaz a pioner jó a többi rossz ez a falusi pletyka) kb az autókról is ennyi fogalmam van ezért is akarom mindenképpen elvinni megcsináltatni szakemberhez és nem itthon nekiállni mert ha kiszedném az autó hangszórót nem indulna be az autó motorja mert valamit elrontottam annyira béna vagyok ezekhez . Amúgy az autó amibe lesz egy Mazda 323F combi BJ típusú autó és főleg rock zenét fogok benne hallgatni ezért is nem számoltam mélynomot bele mert azt hiszem az rock zenéhez nem kell . (nagyon bot fülem is van szóval így magyarázzátok nekem a magas mély hangokról tiszta cink volt amikor gimnázium 10. osztályba megbuktam rajzból és 2-es lettem Énekből de matek és földrajz OKTV-re jártam xD .. ) Szóval a cél annyi hogy lehessen benne a gyárinál azért kicsit hangosabban zenét hallgatni és ne kezdjen nekem recsegni ropogni .


Előre is köszönöm szépen aki normálisan válaszol !



2016. szept. 26. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírásodban ott a lényeg: külön autóhifi építéssel foglalkozó szakemberhez fordulj!

Ugyan össze lehet otthon is legózni, ill. nagyon sok egyéb szaki is el fogja vállalni, ha megkéred őket, de az eredmény könnyen csalódás lehet, mert hiába lesz meg a százezer forintos felszerelésed, ha annak előnyeit elveszíted a kókány összeszereléssel.

Ekkora beruházásnál már érdemes rászánni a profi kivitelezésre is a pénzt.

És kezdd rögtön azzal, hogy a hifis szakvéleményét kérdezed ki a kompatibilitással kapcsolatban! Egészen biztos, hogy több gyakorlati tapasztalattal rendelkezik e téren is, mint az innen-onnan öszeszedett falusi legendák.

2016. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dirtboy ***** válasza:

ha rendes akkor azt fogja mondani felejtsd el ezt a katyvaszt,ha meg nem rendes akkor meg hagyja hogy megvedd hiszen ő meg eladni akar.

alapból úgy gondolom felesleges 3 pár hangszóró,ugyan hova az a sok,a kocsi pár köbméteres légterébe.

én egy szettel zenélek de nem volt még panasz a hangerőre soha.

az meg hogy 3 féle hangszóró ami ráadásul 3 féle felépítésű is (komponens szett,koaxiális,flat) végképp durva gondolat.

kalaptartó felesleges,minek hátul a plafonnak zenélni,értelmetlen.

hátsó ajtóba meg a koax kb félig szólna,a magasak oda szólnak a bokához,a magas irányított hangú,lentről tompa lenne teljesen.

előre kell egy jó szett meg az ajtót ki kell bitumenlapozni hogy legyen valami esélye a hangszórónak 100-120hz alá menni úgy hogy még a füled hallja is.


a 2csatornás erősítő kontra 3 pár hangszórót nem értem,miként lenne ez bekötve?

2 csatornára tudsz rakni 1pár hangszórót,vagy ha le rakod 2ohm-ra akkor párhuzamos kötéssel 2párat.

3pár max úgy megy rá ha sorba kötöd,de akkor meg olyan ellenállás lesz aminél az erősítő harmat gyenge.


a szakműhelyben való beszerelés nem lesz meg 10ezerből,de valószínű 3x annyiból sem ha még ráadásnak 3pár hangszórót is be akarsz építtetni.

próbálj meg egyszer be kábelezni egy autót meg átvinni a hangszóró kábelt az ajtó csatlakozókon,rá jössz mi meló az.

2016. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!