Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsón de biztosan KRESZ-t,...

Olcsón de biztosan KRESZ-t, elsősegélyt és gyakorlati vezetést hoygan?

Figyelt kérdés

Beltöltöttem a 17-et és most minden áron meg akarom szerezni a jogosítványomat, de nem tudom honnan kezdjem. A KRESZ az első (gondolom). Ehhez vannak online és valódi tanfolyamok is? és ezek mennyire hatékonyak? Ha tegyük fel megvan a könyv és egyedül akarok hozzáálni, hogy megtanuljam, és csak a vizsgára mennék be azt megtehetem? és ha igen mennyivel rontaná az előnyeimet? és ha a könyv 2007-es akkor is használható, vagy ez is naponta változnak, mint az iskolai tankönyvek? Ha tanfolyam akkor online vagy sem, melyik éri meg árban + értelmezésben/tanulásban?


KRESZ után gondolom elsősegély is kéne, na most erről is van könyvem (szintén 2007-es) a kérdések ugyanazok kb.


Ha a vizsgák megvannak gondolom vezetni kell tanfolyamokra járni. Ez hány óra szokott lenni? És ezt magam tanulhatnám? (igen, nagyon rámegyek erre az egyedüli tanulásra...)


MINDEN tanácsot szívesen várok!!!



2016. szept. 26. 18:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ezen kívül online pdf könyvből is tanulhatok VAGY megvehetem magam ebből nincs gond, csak melyiket? Mert a neten több fajta fent van. Köszi
2016. szept. 26. 18:37
 2/8 anonim ***** válasza:
hát én is pénz szűkében voltam most jogsiztam le . én 2013-as kresz könyvből megtanultam mindent utána elmentem rendes ott levős tanfolyamra (majdnem ugyan annyi mint az e learninges de viszont ott meg is marad valami) aztán elsősegély az csak egy pár órás tanfolyam és egy vizsga ami laza . Aztán jött a vezetés . Én úgy álltam neki hogy az alapokra megtanított Édesapám . Falun lakunk kivitt olyan időbe mikor alig jár 1-1 ember és megtanultam normálisan váltani kanyarodni index ne maradjon le puha fékezés illetve az összes parkolást megtanította Auchan parkoló hátsó részén ahol senki se áll leraktunk flakonokat mint autó :D . Aztán jött a vezetésem a kötelező 30 órát levezettem azt mondta az oktatóm hogy mehettem volna vizsgázni de vettem még +4 órát mert nem voltam tuti biztos a dologban és elsőre sikerült is a vizsgám két hete küldték ki a jogsimat és úgy érzem biztonságosan vezetek . Előzésnél meg ilyen kiugrásokat hogy "beférek" még nem igazán merek csinálni de majd jönni fog úgyis . nekem 205 ezer forintba volt a teljes jogsi 180 alatt nem fog megállni semmikép . Semmi nehézség nincsen benne csak rohadt drága .
2016. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keress egy szimpatikus közeli iskolát. A lehúzósokat onnan lehet megismerni, hogy nagyon reklámozzák az akciókat. Pl 80E-ért meghirdetik a tanfolyamot(A-Z-ig) levezeted a 30 órát és az oktató szerint ez kevés és vehetsz pótórát 5000ft/óra áron.

Na az ilyeneket kell kerülni.


Utána a suliba be kell iratkozni, ez a honlapon fent van, hogy hol meg mikor indul a kövi tanfolyam.

A kreszhez lehet venni könyvet. A vizsgát meg a szakoe-n leget gyakorolni, de fognak még küldeni linket is.

Kreszből van táv/online oktatás is, keress rá, hogy nálatok működik-e ilyen lehetőség.


Az eü vizsga szerintem évek óta ugyanaz. Nem tudnak újat kitalálni. Könyvből meg lehet tanulni és elég csak a vizsgadíjat kifizetni.


Viszont a forgalmi részhez kell oktató. Ezt nem tudod kikerülni. Nélküle autóba se ülhetsz. Nem is értem ezt hogy gondoltad. Mégis ki mondaná el, hogy mire figyelj a forgalomban?

Erre a részre annyit tudnék tanácsolni, hogy majd a suli irodájában kérdezd meg, hogy kit dicsérnek és hozzá menj.

Egyébként 30 óra a kötelező és 580 km-t kell levezetni.

2016. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

SZÓVAL a KRESZ könyv + elsősegély könyv az csak, amit könyvből kell tanulni vagy van más is? Ezekre muszáj tanfolyamra járni vagy tanulhatom egyedül is? Nincs sok kevem órákra bejárni, inkább csak a vizsgát tenném le bent.

(a gyakorlati vezetés ugyis majd később jön be)

2016. szept. 26. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem Kresz tanfolyamra el kell járni nagyon sokat segít. ne azt a 30 ezret spórold ki a dologból .
2016. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kresznél csinálnak(hatnak) jelenlétit. ha nincs aláírva, hogy részt vettél nem vizsgázhatsz.

egyébként könyvből és a gyakorlótesztekből is meg lehet tanulni.

keress olyat, hogy e-learning.

2016. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg nincs meg legalább 150ezer forint a jogsira, addig el se kezdd, mert nincs annál rosszabb, ha anyagi okok miatt kell feladni.

Ha minden flottul megy, egy B kategóriás jogsi akkor is 130ezer kürül "olcsó".

Az elméleti oktatás is kötelező, a tanfolyam hatékonyabb, mint az online tanulás. Be kell fizetni a tanfolyam díját, a lógást sok iskola lazán kezrli, de ne lógj, használj ki minden alkalmat.

Kell a KRESZ könyv, értő módon tanuld meg a szabályokat, sokat fog segíteni a gyakorlati vezetésben is a szabályok ismerete.

Az egész tanfolyam legfontosabb láncszeme a gyakorlati oktató. Egy jó oktató sokat tud segiteni, egy rossz pedig hátráltatni.

Azt előre senki nem tudja, hogy a sikeres forgalmi vizsgához hány óra gyakorlás szükséges, a plusz órák plusz költséget jelentenek, de ha szükséges vezetni kell 50-60 órát, fölösleges esélytelenül eröltetni a forgalmi vizsgát.

Az elsősegély más jellegű kötelezettség, kell a visgaigazolás a jogosítvány kiadásához - Vörös Kereszt hatáskörébe tartozik az elsősegély vizsga

2016. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!! :-)

Májusban kezdtem el a jogosítványt. Beiratkoztam egy nagyon jó autósiskolába, ahol az e-learninges tanfolyamra jelentkeztem. Azt hiszem 36.500 forint volt, de abban benne volt az e-learning (KRESZ), benne volt az orvosi és a kresz vizsga díja. Szerintem egy rendes tantermi kresz órákkal ugyanígy jönnél ki pénzben. Főleg úgy, hogy nem egy ember beszéltem, hogy ugyanazok a kérdések vannak szinte Egerben vizsgán, mint ebben az e-learningben. De tapasztaltam én is :-)

Aztan 1 hét alaatt végeztem ezzel, rá 1,5-2 hétre mentem vizsgázni kreszből. Elsőre sikerült, majd ezt követte az eü vizsga, ami szombaton volt és kb 3-4 órás. Ezt így le is tudtuk. Majd csütörtökön ismét sikeres eü vizsgám lett. Nekem az autósiskolám küldte át a tételeket kinyomtattam és megtanultam! Utána kezdődött a vezetés. Egy héten kb 3x vezettem, aztán így haladtunk gyorsan. Fontos az is, hogyha elkezded akkor menj, mert ha kiesik 1 hét irtózatos sokat lehet felejteni !!! És akkor plusz még 1 óra, mire azokat ismét elsajátítod... 30 óra kötelező de én vettem még kb.4-5-öt, mivel a parkolások nagyon fontosak, hisz az ha nem sikerül 2 hibapontot kaphatsz a forgalmi vizsgán... Múlthét csütörtökön 09.22-én sikeres forgalmi vizsgát tettem. Elsőre sikerült minden, csak akarat kell és ha elkezded ne hagyd félbe! :) Bármi kérdésed van írj nyugodtan :)

2016. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!