Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumi váltásnál csak a váltómér...

Gumi váltásnál csak a váltóméretet szabad felrakni, vagy olyat is, amit pl nem javasolnak?

Figyelt kérdés

Mivel jön a hideg idő, téli gumit szeretnék venni. Vettem 16-os lemezfelnit, arra szeretném rávarázsolni őket. A jelenlegi nyári gumik 225/50 R17 méretűek. Váltóméretnek ugyebár a 215/55 és a 205/60 ajánlott. De sok ismerősöm felrakja a 205/55 méretet, pedig az a kalkulátor szerint már tűrésen kívül esik. Felhívtam 2 gumist is, az egyik azt mondta, hogy nyugodtan felrakható, a másik nem javasolta.

Na most akkor lehet vagy nem lehet? :)

Köszi előre is a válaszokat!



2016. szept. 29. 06:03
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Felrakhatod, műszakilag nem lesz semmi baj. Az óra viszont többet fog mutatni, mint a valós sebesség és km. 100km/h-nál kb 104-et fog mutatni (+egyébként is többet mutat), a km meg 1000km-enként kb 40km-rel többet fog mérni, mint a valóban megtett km.
2016. szept. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
szerintem ez érdekli a kérdezőt a legkevésbé.kisebbek lesznek a kerekek,közelebb lesz az autó a földhöz és furcsa látvány lesz,meg kell majd szoknod.soványabbak is lesznek a gumik ami a sárvédőívhez képest fog feltűnni.
2016. szept. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor marad a váltóméret, mert gyárilag is leér mindenhol az autó eleje, a fekvőrendőröket is centizni kell.

2016. szept. 29. 08:34
 4/5 szántóvető ***** válasza:
akkor a 2 közül a 205/60 r16,mert az magasabb.
2016. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az lett végül, most egész jó árban találtam abban a méretben gumit, Nokian WR D4-et rendeltem.
2016. szept. 29. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!