Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyjából mennyiben kerül egy...

Nagyjából mennyiben kerül egy gépkocsi teljes alvázának rozsdátlanítása?

Figyelt kérdés
Toyota Yaris D4D (2002) gépkocsi esetében

2016. szept. 29. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:

ha magad végzed, vagy ha elviszed alvázvédőshöz?

ha te csinálod sok meló, de jó lesz.

ha alvázvédőshöz, és trehány az ürge, fogja és rányomja az alvázvédőt a rozsdára :D

alapos melót aki végez biztos lehetsz benne hogy nem olcsó.

2016. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ !

Szerelőhöz vinném, de szerencsére ő nem a trehány fajta.

Csak nagyságrendileg érdeklődöm, hogy kb. mire számíthatok, mielőtt megkeresem ....

2016. szept. 29. 09:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb 20ezer
2016. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Haveri alapon 20/25 ezer től műhelyek akár 50+
2016. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 joco5582 ***** válasza:

Saját tapasztalataim alapján:

Háztáji szerelőnél, korrektül megoldva 8 évvel ezelőtt 30 ezer körül volt. Ebben üregvédelem nem volt, csak alvázmosás, konzerválás, fújás. Ár érték arányban nagyon megérte, mert még ma se látszik rozsdának nyoma. Igaz nem kapartam fel a festéket, hogy mi van alatta :).

Az újabb kocsinkra szerettem volna üregvédelmet is. Ennél 100ezres ajánlatot kaptam, azt se erre az évre hanem jövő juniusra. ???? úgy döntöttem kipróbálom mit tud a "drágább" verzió - bár az alap, bevált szerelőnél már bizonyított.

Én azt mondanám, hogy hozzáértő bevált szerelőnél egy alap kezelés is elég jó. Egy küszöb csere nem a világ. A fenéklemez, meg messze nem kap annyit, hogy egy alvázvédő ne legyen elég

2016. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire rozsdás és milyen minőségű anyagokat használnának.

Jobb minőségű alváz és üregvédő anyagokból amik tartósak is lesznek csak az anyagár lehet 20-30 ezer ft. Kell rozsdapassziváló. Meg a munkadíj ami ha haver vagy ismerős esetleg lehet kevesebb vagy barterben pár üveg sör vagy kannásbor.

2016. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én Mesterrel csináltattam Opel Astra F-en 50-ezer az alja,30-ezer a küszöb és ajtó. Inkább egy mestert fizetek meg mint egy mestervizsga nélküli személyt aki 30-ezerért csinálta volna. +-nap alatt csinálta meg és minden lecsíszolt róla, mindíg odahívott hogy lássam hogy haladnak nem pedig ráfújnak mint a 30-ezer ftos olcsó Jánosok.Nem szabad a munkán spórolni.
2016. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
3 nap alatt csinálta meg
2016. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És az igazság hogy mikor oda vittem hogy itt rozsdás meg ott ami le van csiszolva és kész. Közben jön rá az ember hogy mikor lecsiszolják a régit róla hogy itt is kell javítani meg ott is.A 80-ezres alvázvédelemböl lett 160-ezres úgy hogy a hátsó sárvédő javító iv csere mind két oldalon(előtte a festék csak rozsda szinű lett) cserélni mert 1-2-belüll azt is cserélni kell igy jobb most ésa úgy van lekezelve az alja.Bal hátsó toronyház csak rozsdásodni kezdett te jobban megvakarva már azonnali javítás.A sárvédő csomagtér felöli rész is javítás. Uánna elvittem ismerőshöz lefujni a jobb és bal sárvédőt + a csomagtér ajtót mert ott a rendszámnál kezdett rozsdásodni. (opel astra F) ő ezért 40-ezret kért. igy 200-ezret fizettem és tudom hogy sokáig a karosszéria rendben van. Nem a faluban a sarlatánhoz aki miatt ennyira elrohadt a 37-éves moszkvics hogy annak az alváz javítása csak 200-ezer lett volna 1 mesterrel.Ez a sarlatán meg persze hogy 30-ezerért alvázkezelte volna de el is rohadt volna a kocsi. Ja és a moszkvics évi 5000-kmt ment, télen 2 szer csak.Ennyit a 30-ezres emberekröl
2016. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!