Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Munkába járásra milyen autót...

Munkába járásra milyen autót érdemes választani // milyen költségekkel kell számolni, amennyiben autót "tart" az ember?

Figyelt kérdés

Munkahelyemre sok idő lenn eljutni cc. 2 óra az odaút (Budapest egyik végéről a másikra rossz közlekedés)


Elgondolkodtam, hogy be kellene ruházni egy autóra mindennapi használatra kb. 2M Ft.-ért gondoltam vásárolni egy kisebb autót pl corsa, fiesta, punto...stb, 80e km 3-6 éves max.


Nem volt még soha autóm első lenne, 10 éve van jogsim kb 110e km vezettem már le.


Nem tudom, hogy évi 12000km rel ++ minden egyéb költség mivel lehet kalkulálni / hónap, hogy autóval közlekedhessen az ember?


++ belvárosba inkább kisebb kocsi vagy valami nagyon használt mert úgy is törik...


tapasztalat vélemény tanács?



2016. szept. 6. 20:44
 1/7 Mosqu!to ***** válasza:

Hali!


Ha csak városba kell,akkor szerintem "felesleges" kiadni azért 2 millió forintot,főleg ha első autó lesz! (Lehet megtöröd,vagy ha még nem volt a neveden autó és belvárosba kell - akkor kicsit drága lesz még a biztosítás!)


Én inkább 1 milla körül nézegetnék autót és a maradékot elraknám a javításra(ha kell),a vétel utáni kötelező cserék,biztosításra,baleseti adóra és persze jön a tél,meg kell venni a téli gumikat is! (De lehet adnak Neked a kocsihoz is!:) )


Szóval Én néznék valami középkategóriás autót 1 milla körül (pl. H Astra) és a maradékból fenntartanám!De ez az Én véleményen,Te tudod! Ha megengedheted,akkor miért ne?! :)


Sok sikert a vásárláshoz! :)

2016. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

munkábajárós kocsit lelakja az ember ezért egy dögunalmas olcsó könnyen szervizelhető öreget vennék

nagy a választák, de pár:

swift1, citro bx, opel corsa b, astra f,stb.

Fontos lenne a filléres alkatrész és max 5literes fogyasztás.

Ha meg munkába járáson túl másra kellkocsi akkor az második auto lenne!

Vonattal járok meloba de a mostani kocsim tuti nemfognám be melóba, egy lassan veterán bmw -t amit probálok minden hétvégén javitgatni,szépitgetni hogy megmaradjon az utokornak 100% nem laknám le napi használattal!

2016. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha van 2 milliója a kérdezőnek kocsira akkor ne ajánljunk már neki 200.000es autókat.


pont, hogy megbízható, kényelmes és jól felszerelt kocsi kell, ha már naponta több órát fog a dugóban ülni benne.


Benzines, kisautó lenne ideális, Corsa, Polo, Fabia, Fiesta stb stb. klíma legyen benne (bár 2 millió körül ez már alap) Mivel napi szinten használni fogod ezért nem érdemes nagyon olcsó, öreg kocsit venni, mert kell a megbízhatóság, nem lehet, hogy gyakran van vele gondod és nem tudsz dolgozni menni a kocsi miatt.

2016. szept. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Karabantartas? Hm? Mond valamit? 2Mft auton tobbet bukik mint az alkatreszekre a kiadas.
2016. szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért bukna többet?

Egy öregebb kocsinak inkább lesznek kisebb nagyobb bajai mint egy fiatalabbnak.

2016. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alapvetően én is arr hajlok, hogy veszek egy 1.4-1.6 benzines kis autót max 5-6 éveset és 70-80e km ig 2m ból kp. (Ennyi pénz rá tudok áldozni)


Úgy gondolom hogy 4 év múlva én is túl adok rajta és nem számoltam több mint 400e bukó amit egy 1m kocsira valószínüleg 2-4 év alatt csak egyéb szervízre is rá kell költenem.


Viszont még mindig nem látom a fenntelartás teljes költségét én évi 12e km el kötelezővel 1x szervízzel adóval 30e ft\ hónapra jutottam tehat cc400\év most ügye ez van akinek 1 havi fizu van akinek 2-3 a bekerülést nem számolva csak 8 - 10 hónap fizetése áll az ember rendelkezésére!

Ez helyes számítás-következtettés lehet/

2016. szept. 7. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgyhogy, még el se döntötted milyen autót akarsz tök feleslegesen számolgatsz. Akkora a szórása, hogy kb semmi értelme.


De nézd, 8l/100 km városban simán számolható egy 1.4es benzinesnek, biztosítás 10.000/negyedév. Teljesítmény adó, kb 20.000/év egy 90 lóerős kocsira. Ez így már 31.000 Ft/hónap.


Ha úgy számolod, hogy évente cserélsz olajat, ami a reális, akkor az még plusz nagyon durván 30.000 Ft/alkalom. Ezen kívül számolhatsz két garnitúra gumit (80.000 km-nél nem biztos, de akár aktuális lehet is) ami 15" méretnél jobb minőségben mondjuk 18.000 ft/db, ezt mondjuk amortizálhatod 4 évre, ahogy a vezérléscserét is, mondjuk 150.000 Ft. Meg még egy fékfelújítás is bejátszhat, amire megint csak számolok az egyszerűség kedvéért 150.000-et (ez lehet túlzó, de akkor már 1-2 szilent stb is számításban van. Akkor már 43000 Ft/ hónap körül vagyunk. És ebben még nincs benne az autópályamatrica, parkolás, stb stb

2016. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!