Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvánnyal...

B kategóriás jogosítvánnyal vezethetek e közúton JCB 3CX kotrógépet? Piros rendszám, Y- al kezdődik.

Figyelt kérdés

2016. szept. 29. 17:40
 1/8 anonim válasza:
0%
Nem igazán.Én úgy tudom,hogy b vel csak 50ccm-es motort,személygépjárművet,kistraktort,és állati hajtóerővel rendelkező járművet lehet vezetni.
2016. szept. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Vezethetsz.

Ha piros a rendszáma, akkor lassú jármű. A B kategória mellé megkapod a T nemzeti kategóriát, amivel lehet vezetni lassú járművet.

2016. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van, vezetheted B-vel. 1-esnek írom: B-vel még a világ legnagyobb kombájnját, vagy traktorját is vezetheted.
2016. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez munkagép! Teljesen mindegy milyen színű rendszám van rajta. SŐT! Egy évvel ezelőtt csak típusvizsgával lehetett vezetni.Ehhez gépkezelői jogosítván, kell! Hiába nem használod a kanalait, attól még rendelkezned kell hozzá engedéllyel. Ugyanúgy ,mint pl. a darus kocsit is csak darukezelői papírral lehet vehetni. Nem elég rá a sima C kategória.
2016. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egy évvel ezelőtt csak típusvizsgával lehetett vezetni.Ehhez gépkezelői jogosítván, kell!"


Biztos vagy benne? A gépkezelői tudtommal csak arra kell, hogy a gépet használhasd arra amire való. És igazából csak a cégek kérik, te otthon mint magánember azt csinálsz vele, amit akarsz. De lehet hogy tévedek.

2016. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen a saját gépeddel a saját területeden azt csinálsz amit akarsz. DE! Közútra kimenni, pláne munkát vállalni csak a megfelelő gépkezelői jogosítvánnyal lehet. Pl. A saját udvarodon kamiont is vezethetsz jogsi nélkül, de a kerítésen túl nem jöhetsz ki vele.

Arról már nem is beszélve, hogy ha egy baleset bekövetkezik, akkor hiába mondod, hogy saját teületen történt. A jogszabályok ugyanúgy vonatkoznak arra a területre is.

2016. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a saját gépem, cégnél vagyok, nekem csak le kellett vinni a munkaterületre, 2 várossal arrébb.
2016. okt. 3. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:
bármi baj történik mindig a vezetőt veszik elő...
2017. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!