Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy alapszervíz...

Mennyibe kerül egy alapszervíz? (Opel Astra F)

Figyelt kérdés
Használt Opel Astra F (1.4/8v/2000) vásárlás után vagyok. Szeretném elvinni szervízbe, hogy egy az alap dolgokat cseréljék ki rajta (olajcsere, szűrők, vízpumpa, vezérlés... stb.) Akinek van tapasztalata, az legyen szíves leírni, hogy melyik szervíz tétel kb mennyibe került neki?

2016. okt. 1. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:

KM? Mert olajcsere és levegőszűrő csere ajánlott vásárlás

után, de vízpumpa, vezérlés stb csere nem feltétlen szük-

séges. Olajcserét pedig nem kell feltétlen szervízben

elvégeztetni, bármelyik autószerelő megoldja, munkadíjban

ötöde áron, mint egy szervíz.


4-5 liter olajjal számolj + munkadíj, www.alkatreszek.hu

adhat némi támpontot az alapanyag-árakról.

2016. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
122000km van benne, utolsó bejegyzes a szervizfuzetbe 2009-ben volt.
2016. okt. 1. 08:27
 3/5 nagy gyuri ***** válasza:
Olaj csere egyszerű mint irta az elöttem szoló.Én catrol 10w40-est vettem 8800,-gyári olaj szürő 1200, légszürő 1200.Vezérlés az olyan 20 körül volt nem emlékszem pontosan.Úgyan evvel a motoral szerelt autóm van.De szerintem néz körül web-es boltokban van külömbség ami az árakat illeti és nem kevés
2016. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nagy gyuri ***** válasza:
3.5 liter olaj megy a motorba elég a 4 literes kiszerelés
2016. okt. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi, megbízható technika, én szerettem. :)

Egyáltalán nem drága, olajból olyan márkát tegyél bele, ami megbízható és jó is.

Vezérlést hiába mondják, hogy nem kell, legyen kicserélve mindenképp, akkor tudod, hogy pontosan mikor kell megint. Ne játssz zsákbamacskát! Én már megjártam vele egyszer, mert hittem az eladónak. Elszakadt a vezérműszíj.

Amúgy egyáltalán nem drága. 40-50 körül van a vezérlés, olajcsere meg szűrők attól is függenek, hogy milyen olajat, milyen márkájú szűrőket teszel bele, de mondjuk olyan 20-25 és akkor egy jóféle olaj is belefér (Motul, Castrol, stb).

Az autó szerkezeti állapotát nézesd át! Szeretnek rozsdálni nagyon. Futóműre figyelj, német autó nem szereti a magyar utakat.

2016. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!