Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F gépkocsi. A...

Opel Astra F gépkocsi. A lényeg hogy mikor beállok a kapubejáróba ami 10-% os lejtő körülbelül, míg kinyitom a kaput el kezd világítani a motorvezérlő lámpa. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Bejárok a vízszintes talajra, leállítom majd elindítom újra akkor nem világít. Menet közben sem világít csak a lejtőn megállva. 37-éves moszkvicsot cseréltem le Opel astrára, bár ne tettem volna mert az egyszerű volt mint a pofon és nincs tele elektronikus szarral.
2016. szept. 29. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat az F astra az nagyon nincs tele elektronikaval. Te se sokszor jartal meg a 350 lelkes zsakfaludon tul, azt hiszem...



Amugy az autot szerelo latta mar? Miutan megvetted, atnezetted valakivel, vagy csak ugy beleultel azt' mesz?


Mikor volt pl. az olaj lecserelve, ha egyaltalan? A motorvezerlo 1000 es 1 ok miatt vilagithat, de pl. az olajnyomas az egyik. Ha lejtos talajon bevillan, siman lehet h. keves az olaj es/vagy tul suru, nem tudja a szivattyu felkapni.

2016. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Moszkvics azért volt jó, mert hiába döglődött a motor, nem adta a tudtára. Most idegesíti, hogy szegény Opelnek van egy problémája, és jelzi azt.


10%-os lejtő az már elég meredek, valószínüleg megmozdul valami, vagy érintkezési hiba lehet. Arra is nagy az esély, hogy kevés az olaj a motorban. Ezt egyszerűen lehet ellenőrizni.

2016. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 10-% az inkább 5-% jobban megnézve. Sógorom használta 10-éven keresztül,olajcserét 3000-km múlva csinálok mert akkor lesz 10000-km es az olaj benne Rowe 10W-40 es van a gépbe.fékolaj,hűtő víz,motor olaj szint jó.
2016. szept. 29. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:

'olajcserét 3000-km múlva csinálok mert akkor lesz 10000-km es az olaj benne'


Es hany eve van benne ez az olaj? Csak azert kerdem, mert normalisan azert evente 1x le kene cserelni akkor is, ha nincs benne 10e km. Ertem en hogy a Moszkvics egy igenytelen allat volt, de ez egy picit finomabb szerkezet, lehet hogy neked tenyleg nem kellett volna megvenni. Mennyit futott a motor?

2016. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ő napi szinten használta,évente cserélte mert a 10-ezer nála is lement..Én március 1-én vettem át tőle a kocsit én is napi szinten használom. 161000-km van benne jelenleg.
2016. szept. 29. 22:38
 6/6 A kérdező kommentje:

Ajánlom mindenki figyelmébe ahol sokan nem jönnek rá mi lehet a hiba és még egy szerelő is megizzad sokszor.Olvassanak csak bele :

[link]



Inkább kicseréltetnek mindent mert fogalmuk sincs konkrétan mi lehet a baj.Egy hibánál 5 féle dolog lehet míg a Lada és társaiknál csak 1 lehetett és filléres dolog.Inkább fogyasszon a kocsi 8-10-12 litert de nincs gond. 2 munkatársamnál is voltak bajok,az eggyiknek Audi A6-os a van a másiknak BMW touring.Beszart náluk valami és 1-2 hónapig kocsi nélkül voltak mert nincs pénzük 100-vagy 200-ezer ft vagy még több javítási díjra.Mindíg montam nekik ezért kell nyugati autó nektek...

2016. szept. 30. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!