Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán milyen gyakran...

Autópályán milyen gyakran szoktak kiesni az autók kerekei?

Figyelt kérdés

Régi típusú Suzuki Swiftem van, pechemre 99-es...


Ma kereket cseréltem (nyárit télire) és nézegettem előlről a lengéscsillapítót, ahogyan láttam nincsen szétrohadva, de sajnos sok Suzukinál divat a kiforduló kerék elől a gömbcsuklók (oldalra dőlő kerék) vagy a lengéscsillapítók miatt (lefelé dőlő kerék), hátul meg a felfüggesztés miatt. Rendszeresen járok autópályán, mi van ha éppen egy 100-as tempónál történik a kocsin ilyen?


2016. okt. 2. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg meghalsz, de pont ezért építik úgy az autókat, hogy ha rendesen karban tartod és szakszerűen végzel el rajta valamilyen műszaki beállítást akkor nem fog ilyen történni, hacsak nem te vagy az az egy szerencsés.
2016. okt. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy kerékcsavart már vesztettem el. Ha egy kiesik, még mindig 4 másik csavar tartja a kereket. Nem esik ki oyan könnyen. A csavar kilazulását észre lehet venni, mert zörög, majd koppan, mikor kiesik.

Egy Forma-1-es autó persze más: ott egy csavar tartja a kereket, a gyors kerékcsere miatt. Az könnyebben kiesik, mint egy utcai autó kereke. Olyat láttam már, hogy kamion gumiabroncsáról leszakadt a futófelület. 3 tengelyből az egyiken. Kicsit megbillent, de simán megállt.

2016. okt. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valami hulladek muszaki allapotu kocsid van barmi megtortenhet.....de szerintem nagyobb az eselye hogy megnyerd a lottot mint hogy menet kozben kiszakad alolad a kerék
2016. okt. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát a másik hátránya a szuszkának hogy papír ha azzal bukol akkor neked lőttek kerék nem hinném hogy kifog esni ha oda van figyelve a kocsira
2016. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahogyan többen feltételezték -gondolom a téli-nyári gumi szettből- amennyire engedi a pénzárcám karban tartom. Autószerelő rendszeresen nyomon követi a helyzetet (főleg, hogy 2 Suzukim is van), én is rendszeresen alá nézek az autóknak vagy a motor térbe, minden ősszel megjárja a kasztnist, motor olaj rendszeresen cserélve van, sőt itt-ott fejlesztgettem is őket. Amúgy egyik kocsim épp műszaki előtt áll és még 1 hete gumis emelő ponton felbírta emelni ami ritka egy műszaki előtt álló régi Suzkánál
2016. okt. 3. 09:49
 6/7 anonim ***** válasza:

a totál rozsdás, a végletekig lehasznált autókkal fordul elő, de nem csak a szuzukival..(ha előfordul)

úgy adod elő, mintha ez mindennapos jelenség lenne.


Ha tényleg figyelsz rá, kerékcserénél megrázogatod, akkor a dobba is belátsz valamelyest, és az üregekbe is befújsz védőolajat...vagy nem?

"sok szuzukinál divat"..ilyenből lesz a rémhír..


Ha ennyire figyelsz az autóidra, és még szerelő is látja(ha látja) akkor miről is szól a kérdés?(az esetedben)

Érdekes, nekünk van nagyon régi is, tíz éves is, meg új is...mindegyiknél az alváz és üregvédelemmel kezdtük...


az, hogy papírautó? amúgy miért jársz papírautóval? vegyél Pajerót, vagy Hummert...mi huszonöt év alatt sem vettük észre, hogy papír..mert nem borultunk, ütköztünk...stb..

2016. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Alsó tartógömbfej miatt láttam már kiesett futóművet swiftnél. És nem mindennapos. Amelyik gömbfej lóg, azt ki kell cserélni, ennyi a titka, és nem műszakira kell felkészíteni az autót, hanem mindennapos közúti használatra...
2016. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!