Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felnyögő kuplung, csúsztatni...

Felnyögő kuplung, csúsztatni lehetetlen. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Egy Suzuki LT-Z400 quad tulajdonosa vagyok és olyan problémába ütköztem amire eddig senki nem tudott érdemben reagálni...


Hidegindítás utáni induláskor a kuplung óvatos kiengedése közben a szerkezet egy "nyögő, nyekergő" hangot produkál a hangtalan "csúsztatott kuplung" állapot helyett és a jármű megrándulva elindul. Gyakorlatilag képtelenség csúsztatni a kuplungot, óvatos elindulás kivitelezhetetlen. A jelenség alapos bemelegedés után eltűnik, vagy nagymértékben csökken.


A komplett kuplung ki lett cserélve, lamellák és a lemezek is. Mivel a kinyomó szerkezet egy egyszerű dolog a tipusnál és átvizsgálása során semmi rendellenességet nem tapasztaltunk még utolsó mentsvárként az olajra tudunk gondolni, hiszen abban úszik az egész.


A motorkerékpárjaimban eddig bevált (vagyis csalódást nem okozott) olajat használom:

Repsol moto sintetico 4t 10w40.


Kérdésem az lenne, hogy találkoztál e már ilyen jellegű problémával, ha igen mi okozhatja és okként az olaj megemlíthető e?



2016. okt. 3. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezzel a hibával már találkoztam.A munkatársam cserélt szettet,de után gyártott fém lamellákat tett bele,amiről hiányoztak a gyári gravírozások.Kicserélte és a hang megszűnt,de a hidegen csúszás is majdnem megjavult.Lecserélte az olajat a gyári előírtra,és minden helyre állt.
2016. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!