Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mégis hogy váltsak vissza,...

Mégis hogy váltsak vissza, kanyarodás előtt, ha nem nyomhatom be a kuplungot, csak közvetlen a kanyar előtt? Lehetetlen!

Figyelt kérdés

Megyek 4 esben, jön az utca, fékezek, kuolung be, lelassulok eléggé, 2es, és brfordulok.

Oktatóm meg azt mondja ez nem jó! De miért?

Hogy lehet máshogy? Ne. Várhatom meg, még elkezd fulladozni a kocsi!



2014. jan. 13. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fékezel. Jön a kívánt utca, vissza kettő (közben folyamatosan fékezel), kuplung fel lassan, ezzel is érezhetően lassítod a kocsit, és érzed mikor éred el azt a sebességet, hallod a hangján, látod a fordulatszámon, mikor a fordulat is megfelelő a kanyarodáshoz. Utána kettesben bekanyarodsz.


Ha már megy, játékból azt is meg lehet csinálni próbaképp, hogy egyesével visszakapcsolgatsz, 5, 4, 3, 2 vagy akár 1, ha nagyon lassan kanyarodsz, és érzed, ahogy az egyes fokozatokhoz visszalassul a kocsi (mivel közben fékezel is).

2014. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
legalább 20ig lassítsd le a kocsit, mielőtt vissza váltasz kettesbe! Attól kevesebbel is beveheted a kanyart, de ne legyen több 20nál. Próbáld meg így. Ha jól csinálod nem fog lefulladni a kocsi, mert 20 körül ki kell nyomnod a kuplungot, hogy ne fulladj le. De biztos elmondja az oktatód is ezeket, ha nem, akkor kérdezz rá. Én is sok mindenre rákérdeztem, válaszolt rá, de ha nem kérdeztem hanem csiánltam úgy ahogy gondoltam, azon bizony felhúzta magát.
2014. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem nyomhatod be a kuplungot kanyarodás előtt, akkor válts oktatót, mert ez teljesen életszerűtlen tőle.


Mondhatni, zöldség. Nyugodtan kuplungolj ki 30 körül, húzz egy kettest, 20 körül kuplung finoman fel, és kanyarodás.


Egyéb esetben kérd meg az oktatót, mutassa meg, hogy kéne.

2014. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az oktató-cserét illetően:

Megyek 4-ben:

1. irányjelző, hogy tudja mindenki, mit szeretnék

2. kanyarig szinte megyek ugyanannyival = 4-ben

3. fék az adott kanyarhoz és az aktuális útviszonyokhoz megfelelőnek ítélt tempóra, kuplung közben ki, váltó egyesével visszafelé a kívánt fokozatba (ritkábban, ha sietek akkor nem egyesével)

4. kuplung ki, kanyarsebességgel fordulás és/vagy enyhe gyorsítás


Azaz pont mint te, mert ez vált be kocsival is, motorokkal is.


Kérdezd meg az oktatót (ha még benne a műszakiban/egyéb részen, nekem még benne volt): hogyan fér össze a rángatásig leejtett fordulat azzal, hogy:

"Sebességváltás

A tüzelőanyag-takarékosság szempontjából az az előnyös, ha a legnagyobb fordulatszámnak kb: 2/3-ánál kapcsolunk a nagyobb sebességfokozatba."

2014. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!