Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy esőben növekszik...

Igaz, hogy esőben növekszik az autó fogyasztása?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 21:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Nem. Kivéve, ha nagyon bele akarod magyarázni...
2010. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
többször fékezel (már aki) így többször van szükség gázadásra [mert ugye senki sem szeretne a tényekben szerepeni]
2010. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Ha eső esik is nedves az út, rosszabbul látsz mert működteted az ablaktörlőt és zavarja a kilátást az autóból (sötétben főleg). A biztonság érdekében valamivel lassabban kell haladni, többször váltani sebességet és hamarabb fékezni, ez növelheti a fogyasztást is.
2010. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
50%

Igen mivel nem tudod úgy kihasználni a lendületed mint száraz időben az alacsonyabb sebesség miatt..


Továbbá nagyobb a levegő páratartalma is, és a víz miatt a kerekek tapadása is kissebb.

2010. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Beviz Elek ***** válasza:
15%

Esetleg a szőke nőket zavarja az ablaktörlő. Ez is olyan mint amikor az emberek szemét kiégeti a féklámpa XDDD

130nál ráérsz nézelődni eső nélkül, meg cigit gyújtani. Esőben az a vékony csík (ablaktörlőlapát) meg eltakarja a kilátást? XD Jó vicc... :)


"a víz miatt a kerekek tapadása is kissebb"


De ez pont ellenpélda. Ha a tapadás kissebb, akkor könnyebb mozgatni. Ha könnyebb mozgatni, akkor kevesebbet fogyaszt.



Amúgy nem tudom, de ha igen, akkor is jelentéktelen mennyiséggel.

2010. ápr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
A kerék és az út közötti súrlódási erő előre mutat, tehát húzóerő. Ha csökken az probléma és nem előny. Amikor feltettem a kérdést nem az ablaktörlőre gondoltam. Olvastam valahol ezt az állítást és nem tudtam mire vélni. Én inkább a levegő páratartalmára gondoltam, hogy a motorba jutva növelheti a fogyasztást.
2010. ápr. 25. 08:57
 7/32 anonim ***** válasza:
Ha növeli akkor is csak pár százalékos lehet a növekedés ami a gyakorlatban 1-2 decit jelenthet.
2010. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

tegnap 00:26



Már miért lenne könnyebb mozgatni egy autót ha kissebb a gumik tapadása?


Ezzel azt akarod mondani hogy jeges úton hamarabb gyorsulsz fel ugyanarra a sebességre mint tiszta úton, ráadásul jeges úton még kevesebb gázt is kell adnod?


na neeeeeeeeeeeeeeeee :P

2010. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Mellesleg a levegő nagyobb páratartalma miatt a

benzin - levegő elegy tökéletlenebbül ég el a hengerekben mint pl szárazabb időben..


Gondolom senki sem látott még erdőtüzet monszun idején..


Ugye?

2010. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

tegnap 13:08


Nem minden esetben van így mert ez attól is függ hogy a motor mennyire képes jól kihazsnálni az üzemanyagot és mennyi az amennyit nem éget el csak kipöfög hátul..


Nekem volt egy régebbi fiatom 1.6 os motorral aminek amúgy sem volt vmi fényes a motorja magas volt a HC szóval a benzin 20-30 % át kiköpte hátul..


Ehhez betársult még az is hogy nedves időben a kuplung kissé szorult a végeredmény pedig az volt hogy a kocsi képes volt akár másfél - két literrel is többet kajálni 100 km en ha vizes volt az idő..

2010. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!