Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focusba mért nem tettek...

Ford Focusba mért nem tettek 6. sebességet? (1.6 benzin,2005)

Figyelt kérdés

Én nem vagyok szakmabeli, nem is vezettem még sokat, de felmerült bennem ez a kérdés. Autópályán 140-es tempónál 4000-es fordulatnál szerintem elbírná a 6. sebességet.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 3. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy 1.6-os benzinesnek nem feltétlenül az autópálya a fő használási területe, és szériában olcsóbb gyártani egy ötös váltót. A dízeleknél szerintem volt hatodik fokozat, mondjuk az 1.8-nál sem biztos. Ott sincs amúgy olyan hatalmas különbség az 5-6 között, az egész végáttétel más, kevesebbet pörög mondjuk a 2.0 TDCI, mint az 1.6 benzin, más a kocsinak a hangolása.
2016. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
140-nél 4000-et forog 5.ben?
2016. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 2.0 dízelbe tettek 6-os váltót


#2 Igen.

2016. okt. 3. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:

140-nel 4000-es fordulat teljesen jo!

Egyebkent meg azert mert szerinted elbirna egy 6.-at közel sem igaz hogy ugy is van!A mérnökök nyilván nem hülyék,nem veletlenül 5 sebesseges!

2016. okt. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem akkora nyomatékgyár az az 1.6-os nehogy azt hidd. Oké lehet(ne) csökkenteni a fordulatot állandó sebességnél, de egy laza gyorsításhoz is vissza kellene kapcsolni. Egyébként ki lehetne osztani 6 fokozat között is az áttételt, de ezen spórolnak az autógyártók. Valahogy a 6. sebesség ma is a "jobb" autók jellemzője, "prolinak elég az 5 is" jelszóval. Egyébként próbáltad már hogy ötödikben fel tudod e tolni végsebességig a gépet? Általában még azt se bírják az öt sebességes autók, nemhogy még egy hatodikat is.
2016. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg nem vagyok sem autóipari mérnök, sem marketinges, de nyilván gazdasági okai voltak ebben az esetben. Azt gondolom tudjátok, hogy a Fiat az 1.2-es motorjához is 6-os váltót adott, míg pl. a Skoda és a Seat nem épített ilyet az 1.6 CRDi motorral szerelt autóiba. Előbbinálé nyilván a városi közlekedés miatti elosztás volt a szempont, utóbbinál meg a VW kaphatta meg a hatos váltót, ami marketing okokra vezethető vissza.

A Fordnál meg nyilván valami, gazdasági okra vezethető ez vissza.

2016. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudjak hogy a fiat 6-os valtojanak meg a mezei 5-ös váltójának a végáttétele ugyanaz!Tehat a 6-osban a 6-os fokozat pont ugyanaz mint az 5-osben az 5-ös fokozat!Annyi a kulonbseg hogy a 6-os valto tobbi fokozata rovidebbre van kiosztva igy lehet az,hogy a fiatok 1.2-es motorral sem halottak es nem csak vanszorognak az uton hanem akar meg "sportosan" is lehet velük menni!
2016. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Autópályán 140-es tempónál 4000-es fordulatnál szerintem elbírná a 6. sebességet. "


Ezt te így gondolod. Pedig nem így van. 140 km/h tartásához már sok erő kell, mondjuk 3000-res fordulaton már kínlódna a motor, hogy tartsa ezt a tempót, míg 4000-res fordulaton lazán tartja. Nehogy azt hidd, hogy a nagy fordulat üzemmeleg motornál olyan káros, mint ahogy azt sokan hiszik.

A Fiatos dolgot meg tudom erősíteni. Vezettem 1.2-es Stilot, hát el sem tudtam engedni a váltókart. Olyan rövidek a fokozatok, hogy állandóan váltani kell. A 6-os olyan rövid benne, mint más autóban az 5-ös.

2016. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Még nem volt alkalmam sajnos a végsebességet kipróbálni. :)

2016. okt. 4. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!